Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziát diagnosztizáltak?

Epilepsziát diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Alapjáraton teljesen egészséges, soha nem volt semmi komolyabb betegségem.

Gyakori fejfájás miatt (amit én a stressznek tudok be inkább) elküldtek EEG-re ahol az lett az eredmény, hogy epilepsziás vagyok!! Elmentem még1re (alvásmegvonásos+rutin) és mindenhol ez az eredmény jött ki. Értetlenül állok, mert soha életemben semmi jele nem volt ennek.

A legdurvább az, hogy bevonatták a jogosítványom és felírtak egy rakat epilepsziagyógyszert. Kezdjem el szedni így hogy semmi bajom? A jogosítvány miatt fel tudok lebbezni valahol? Le vagyok döbbenve



ápr. 16. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenhol ez az eredmény jött ki, akkor nem tudsz mit csinálni. Max elmész még egy másik orvoshoz, ha ennyire nem akarod elhinni a diagnózisod. Lehet nálad egyenlőre ennyi a tünet, de később lehet rosszabb is, ha nem szeded a gyógyszert. A jogosítványt jogos ha elveszik bizonyos betegségekben, ugyanis másokat is veszélyeztet az ember egy hirtelen jött epilepsziás rohammal.
ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy még nem volt rohamod de hajlamos vagy rá. Érhető, hogy felháborodtál, de az én kislányommal hasonló történt, neki ugyan volt egy kisebb rohama mielőtt elkezdett gyógyszert szedni, de évekk alatt semmi sen történt, aztán elfelejtette elvinni a gyógyszerét egy táborba és ott egy sokkal erősebb rohama lett, nagyon kicsin múlt, hogy komolyabban megsérüljön.

Nagyon bosszantónak tűnhet, de meg kell értened, hogy milyen következményei lennének, ha rohamod lenne vezetés közben. Esetleg megpróbálhatod a vizsgálatokat újra fél év múlva, hátha más eredmény lesz.

ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Menj el epileptológushoz konzultációra. Ő pontosabb választ ad majd. A jogsidat pedig csak akkor vonhatják be, ha vannak rohamaid.
ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt gondold végig inkább megelőznél-e egy rohamot pár gyógyszer beszedésével, vagy megkockáztatnád, hogy sportolás közben, egyedül az utcán vagy éppen a fürdőkádban érjen egy roham.

Lehet, hogy sose lesz rohamod. Lehet, hogy lesz. Én a helyedben nem kockáztatnék, az egészség nem játék.

Esetleg ha nagyon nem szimpatikus vedd be a gyógyszert fele olyan gyakran mint kéne. Lehet hülyeség, nem értek hozzá.

ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy az epilepszia szó hallatán mindenki az izomgörcsös rángásra gondol + eszmélet vesztés. De ez nem így van! Elég ha egyszer elmerengsz, hogy miért vagy, ki vagy, hogy hol vagy pár pillanatra amíg egy fura érzés kap el. Esetleg megbóbiskolsz míg a szemed üvegesen nyitva marad. 40 fajtája van az epilepsziának, amikről sokan nem is gondolnák, hogy az.

Nem baj, hogy elvették a jogsid, lehet, hogy egy halálos esettől óvtak meg. Menj egy újabb orvoshoz, nézesd meg. Ha ő is ezt állapítja meg, érthető miért vették el.

ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! Nekem sem lehet jogosítványom. 🫠
ápr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!