Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet hogy tüdőgyulladás?

Ez lehet hogy tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma délután vettem észre, hogy ha egy nagyon nagy levegőt veszek, akkor a levegővétel végén fáj egy kicsit (szerintem) a tüdőm. Köhögni nem sokat, de köhögök. Kb annyit mint szoktam. Láz nincs. Légzési nehézség sincs. Az a baj hogy 2 hét múlva érettségizem. Szerintetek kezdődő tüdőgyulladás lehet? 18 éves vagyok, lábon kihordható?

ápr. 19. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, hogy legalább sztetoszkóppal hallgasson meg, ha valamit hall, úgyis elküld röntgenre. A tűdőgyulladás nem játék, bele is hallhatsz, ne vedd félvállról.
ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem gondolok mindjárt tüdőgyulladásra. A tüdőgyulladásnak tipikus tünetei vannak általában. Ilyen például a magas láz, akár 40 fokos is lehet. Levertség, erőtlenség, köhögés, ami melyről jön, konkrétan a tüdőből. Plusz a nehéz légzés, ilyenkor a szaturáció általában 90% alá megy. Mindenestre nem lenne rossz ötlet, ha elmennél hétfőn a háziorvoshoz, hogy hallgasson meg. Már csak a magad miatti megnyugtatás végett is. Egyébként mivel most fogsz érettségizni, gondolom tanulsz rá, tehát lehet sok időt töltesz az íróasztalnál, vagy más pózokban, ami okozhat hát fájdalmat, ha nem megfelelően ül az ember. Akár egy mélyebb levegő vételnél is. Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra.
ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, semmi jele nincs, csak fáj ha nagy levegőt veszek. Szoktam rossz pózokban ülni, de nem sokáig. Na mindegy megnyugodtam 😀
ápr. 20. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!