Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladásból asztma?

Tüdőgyulladásból asztma?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja volt tudogyulladasom, antibiotikum helyrerakta de 3 hetig beteg voltam. Azota elmult, az egyetlen ami visszamaradt az a hörgő hangok amik nem mindig jelentkeznek de ha igen, eleg eroteljesen, sajat fullel hallom oket. Tobb orvost is kerdeztem rola de mikor meghallgattak eppen nem hallatszott igy azt mondtak hogy semmi, ne is torodjek vele, viszont nagyon zavar mikor en hallom es ha eppen elojon, kb minden nap egyebkent akkor szinte minden levegovetelnel be-ki hallom. Akarok majd menni tudogondozoba de beszeltem egyik ismerosommel aki azt mondta hogy neki tudogyulladasbol maradt vissza ilyen, azota horgotagitot hasznal mint az asztmasok folyton. En ezt szeretnem elkerulni. Barmi tipp? Elore is koszonom a segitseget!

19/L



márc. 16. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha asztmás vagy tényleg, akkor előfordulhat, hogy ezt pont a tüdőgyulladás hozza felszínre.


Normális esetben, jól kezelt asztmánál nem használod folyton a hörgőtágítót, hanem van egy fenntartó gyógyszered amit napi 1x vagy 2x kell befújnod és ezzel tünetmentes vagy. Nyilván vannak súlyosabb esetek akik nem kezelhetők tökéletesen,de ez lenne a normális eset.


Ezen kívül lehet az, hogy a tüdőgyulladásból való teljes gyógyuláshoz átmenetileg kell hörgőtágító. Ha be vannak szűkülve, rossz a légcsere, pang a váladék, az a baciknak kedvez ugyanis. De ha teljesen meggyógyulsz, akkor nem kell tovább kezelni.

márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh pontosan erre a valaszra vartam! Csak ezt hiaba mondom az orvosoknak, nem foglalkoznak vele mert eppen nem halljak. Tudogondozoba menjek el vele?
márc. 16. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a tüdőgondozóhoz kell egy beutaló. Mindenesetre ott biztosan ki tudjákzárni vagy meg tudják erősíteni az asztma gyanút.


Mondjuk az is lehet, hogy simán kell még egy-két hónap, amíg 100%-osan rendbe jössz a tüdőgyulladásból, de ehhez nem kell semmi extra kezelés. De ha most kérsz időpontot, max lemondod ha mégis meggyógyulsz.

márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Lehet varok meg ha nem rosszabbodik
márc. 16. 19:49
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
44%
A későn felismert tüdőgyulladásnak lehet szövődménye az asztma.
márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!