Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez Méniere-szindróma lenne?

Ez Méniere-szindróma lenne?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt a munkahelyen teljesen váratlanul erős, forgó jellegű szédülés és vele együtt egy enyhe fülsípolás/zúgás tört rám. Ez később még egyszer megismétlődött, ekkor mentem háziorvoshoz, aki továbbküldött fül-orr-gégészetre. Végigmentem mindenféle vizsgálaton (audiológia, szemfenék vizsgálat, gerinc röntgen, nyaki ér ultrahang, neurológia, illetve küldtek koponya MR-re is, de arra nagyon sokára van időpont, így ide még nem jutottam el), mindent rendben találtak. Kaptam egy betahisztin gyógyszert, amit azóta is szedek, azóta is rendszeresen rám-rám tör egy enyhe szédülés, mellette pedig picit fáj az egyik fülem, ami eléggé zavaró ugyan, de együtt tudok vele élni, viszont olyan erős szédülésem azóta nem volt, mint legelőször. A Méniere-betegség jellemző tünetei közül is halláscsökkenésem egyáltalán nincs, és a szédülési "rohamaimat" sem igazán nevezném rohamnak, mert annyira nem volt intenzív, amit a szakirodalom ír, hogy a Méniere okoz.


Ami a dolog érdekessége és ami miatt ezt a kérdést feltettem, hogy a papírjaimon sehol egy szóval sincs megemlítve, hogy ez Méniere-betegség lenne, a megállapított diagnózisok alatt mindenhol csak a fülzúgás és a szédülékenység szerepel. Egyedül a gyógyszerem betegtájékoztatójában olvastam, hogy a Méniere-szindróma kezelésére használatos, de konkrétan ezt egy orvos sem mondta, hogy nekem ez van. Azon kívül olyanokat sem mondott az orvos, amit a Méniere-ről általában ír a szakirodalom, hogy meg kell próbálni életmódot váltani, dohányzást/kávét/alkoholt elhagyni, stb. csak hogy szedjem a gyógyszert.


Méniere-esek, mit gondoltok? Nektek hogy kezdődött, milyen tüneteitek voltak? Hogyan derült ki a diagnózis? Köszönöm a válaszokat!



#szédülés #fülzúgás #hányinger #Meniére-betegség #méniere-szindróma #méniere-betegség
ápr. 22. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Kimerülés. Idegi
ápr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Ebben mondjuk lehet valami, mert amikor először jelentkezett a szédülés, előtte néhány hónapon belül meglehetősen sok stressz ért a munkahelyen, és azóta is az enyhébb szédülések többnyire csak munka közben jelentkeznek, otthon csak nagyon ritkán. Ha valóban a kimerülés áll a háttérben, azzal mit lehet kezdeni? Hogyan tudnék túllendülni rajta?
ápr. 22. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Benignus paroxizmális vertigo is lehet, amire labirintus tornát érdemes csinálni.

Nekem egy vírusos fertőzés csinált hasonlót, állítólag az érzőideg "szigetelését" nyírta ki. Lasan gyógyultam, a szédüléshez az elején hánytam, mint a lakodalmas kutya, meg nem tudtam egyenesen menni.

ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Onnan tudom, hogy amikor nagyon kimerült voltam, negatív események miatt, tehat idegileg le voltam hajszolva, es idegességemben aludni sem tudtam, hosszú ideig, akkor olyan szédüléseim voltak, hogy feküdtem es forgott velem az ágy, egyszer odaig mentem, hogy ki kellett szaladjak hányni is.

Es mozgasra rosszabbodott úgy a szédülés mint a hányinger.

Vagy volt, hogy álltam, es elsötétült minden. Meg kellett fogózkodjak. Ezt csak pihenés segít elmulasztani, vagy stressz csökkentése, ha lehet.

1 es voltam

ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Értem, nekem szerencsére ilyen erős szédülésem nem volt, viszont régóta rosszul alszok én is. Köszönöm szépen a tanácsot, figyelni fogom magam ilyen téren is.
ápr. 22. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen
ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!