Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudom, hogy a pajzsmiri...

Honnan tudom, hogy a pajzsmirigy gyógyszer túlműködést okozott, mik a tünetek?

Figyelt kérdés

Hashimoto betegségre 3. hónapja Syntroxine tablettát szedek (50-et), ami sikeresen le is vitte a magas TSH-t hamar, a 6 hetes kontrollra (T3 is javult, T4 szintén normális volt).


A mai vérvételem viszont már túl alacsony THS-t mutatott.


Más miatt voltam orvosnál, nem endokrinológusnál, aki biztonság kedvéért TSH-t és T4-t is nézetett. TSH túl alacsony, T4 még épp felső határérték, már majdnem magas.


Endokrinológushoz 6 hét múlva van csak időpontom kontrollra, telefonszámát, emailt nem adja ki az intézmény, interneten nincs fent.


Nyilván megpróbálom az endokrinológust előrébb hozni pár héttel, de addig gondoltam hátha más is tapasztalt ilyet.


Mik a tünetek, ha a gyógyszer túlműködést okoz? Szédülök egy hete sokszor, de gondoltam az időjárás miatt.



ápr. 24. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Nem feltétlenül van a túl magas gyógyszerdózis és a szédülés között kapcsolat.

A pajzsmirigyhormon pótlás adagjának állítgatása nem egy bonyolult feladat, kár azért várni heteket az endokrinológusra, hogy egy kicsit csökkenthess az adagon, bár az is igaz, hogy ennyi idő alatt nem lesz a magasabb adagtól sem semmi bajod.

ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Syntroxine ugye nem felezhető, hanem ebből nagyon sokféle hatóanyagtartalmú kapszula van.


Valószínűleg azért ezt írta az orvos (háziorvos is felírja) mert ez oldott formában tartalmazza az L-tiroxint.


Érdemes 37.5-est vagy 25-öst feliratni pluszban.


Ha sok a gyógyszer:

- szapora szívverés, magas pulzus, és igen szédülés.

- idegesség,

- álmatlanság,

- fogyás,

- hasmenés,

- fefájás.

ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!