Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a vastagbél-, illetve...

Mik a vastagbél-, illetve végbélrák tünetei?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Már 5 éve, akármit, és akármennyi eszek, egyből nagyon durván felpuffadok. Nem görcsöl,nem fáj, de ha kiengedem a hasam, hatalmas és kemény. Néha reggel is. Régen 12-13 éves koromban sokszor volt véres is a székletem, de háziorvos megnézte, anális fisszura (repedés) volt csak, és ahogy áttértem egészségesebb, rostosabb étrendre, elmúlt. 14 éves korom óta rendszeresebben és egészségesebben étkezek, sportolok illetve sokat sétálok, mozgok napi rendszerességgel plusz napi 2-3 liter vizet min. megiszok. Az elmúlt hónapokban észrevettem, igaz, csak néha, de hogy egyszer egy-két napig nincs széklet, máskor akár napi 2-3 is. Sokszor úgy érzem, ha eszek mondjuk 2-3 kanál joghurtot, már alul a belem mintha tele lenne, de éhesnek még éhes vagyok. Gyakran vagyok mostanában (az elmúlt 1-2 hétben) fáradékony, de nemrég volt vérvételem is, minden érték majdnem a maximumon volt, a vasam 28,4 a 30 valahányból, talán. A családban nem volt még bélrákos rokonom, csak annyit tudok, h mind2 dédapám gyomor-, illetve májrakos volt (sokat ittak). Illetve nagyon sokszor, szinte napi rendszerességgel kívánom a sok édességet, mensis ciklustól függetlenül. Hetente tartok is egy nap csalónapot, azt is visszafogottabban mar, de becsúszik pár csoki szelet, vagy éppen rántott hús stb.

ápr. 25. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nagy valószínűséggel nincs vastag-, vagy végbélrákod. Ellenben pl. ételintolerancia, vastagbélgyulladás, Chron-betegség, IBSZ, okozhatja a panaszaidat. Kérj beutalót gastroenterológiára kivizsgálás céljából!
ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A puffadás többnyire érzékenység, IBS vagy SIBO miatt van. Az nem gond, ha egy - két kiesik, ez gyakori szinte mindenki életében. Ha nincs vérzés, nincs gennyedzés, nem fogysz akaratod ellenére, nincs folyamatos, hetekig, hónapokig tartó napi sokszori folyékony hasmenés akkor nem gondolnám, hogy komoly betegséged lenne, mint Crohn cagy Colitis. Rák szinte biztos nincs. A vasad is rendben. Tehát rejtett vérzés sincs. Szerintem kilégzési tesztet csináltass. Előbb laktulózra, ha negatív akkor laktózra, fruktózra. Gluténérzékenység is lehet. Azt gondolom, hogy amiket írtál nem utalnak komoly dologra. Pláne ha hat éve nem láttál vért ott hátul. Amúgy Dr. Varga Patrícia nevét ha beírod a google-ba, ott az összes ilyen nyavalya tünetei nagyon alaposan le vannak írva.
ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy valószínűleg valamilyen érzékenység, komolyabb hasmenés, tünetek nincsenek. Köszönöm szépen, igyekszem elmenni gasztoentrológiára.
ápr. 25. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!