Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet vastagbélrákom? 31/F

Lehet vastagbélrákom? 31/F

Figyelt kérdés
Erős, fájdalomcsillapítokkal nehezen és csak rövid ideig csillapítható hasi fájdalmak, főleg étkezés után, órákon keresztül, sokkal kevesebbet is eszek emiatt, rövid idő alatt több kilót fogytam. Az alvás is nehezen megy a fájdalmak miatt. Az emésztésem eddig csendes volt, de most felhangosodott, folyamatosan hallani "morgásokat" bentről. Egy-egy morgás után néhány másodpercre enyhül a fájdalom, ha sokáig nem eszek, akkor valamelyest elmúlik.

2022. ápr. 19. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz és csinálj egy kivizsgálást. Nekem ez inkább IBS-nek tűnik.
2022. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De hogyhogy rögtön rákra asszociálsz...??? Ne légy már hipochonder!


Ez emésztési probléma lehet, elég sokfajta van. Voltál már orvosnál? Kapsz beutalót uh-ra, meg gasztroenterológiára és mindent kiderítenek.


Teljesen hasztalan dolog szörnyűségeket vizionálni magadnak.

2022. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor sem lehetséges a rák, ha a családban egyébként van rákos beteg?
2022. ápr. 19. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rá hajlamosító tényeződ, de ez is csak azt igazolja, hogy el kell menned egy kivizsgálásra. Semmi értelme addig pánikba kergetni magadat, amíg nincs a kezedben szakorvosi vélemény.


Ez kb. olyan mintha migrénes lennél és kiírnál egy kérdést arról, hogy agytumorod van.

2022. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3: nem azt mondtam, hogy lehetetlen - hiszen bárkinél BÁRMI lehetséges. Laikusként hogy lehetne egyébként erre válaszolni???? , két-három mondatnyi panaszból még egy csúcs orvos se tud diagnosztizálni.


Ne krenköld magadat, hanem a lehető leghamarabb menj el orvoshoz.

2022. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Széklet minőségben volt változás? Nehéz széklet ürítés, aranyér szerű tünettel, szorulás, vagy szorulás váltakozása hasmenéssel. Ezek jellemzőbb tünetek a teltség érzet mellett. Ne gondolj a legrosszabbra mindjárt. 😉
2022. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: persze,hogy lehet. Menj dokihoz!
2022. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy kicsit szemtelen kérdés volt tőlem, elnézést érte! Korábbi, hasonló kérdéseknél olvastam, hogy kb. kizárt a rák, kíváncsi voltam a válaszokra az én esetemben. Pontosan tudom mi bajom van, két orvos "elment" mellette, de hetekkel ezelőtt a sürgősségin egy CT vizsgálat után kiderült, valóban rákról van szó. Műtöttek és kapom a kemot, bár nem mondták, a gyúgyulási esélyem a béka feneke alatt. Négy stáiduma van egy rák előrehaladottságának, de ha lenne egy ötödik, az én esetem jelen állapotban már az ötödik lenne. (Szomszédos szövetek nagyfokú érintettsége miatt jelenleg eltávolíthatatlan tumor és áttétek.)
2022. ápr. 20. 22:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez elég kamu szagú.. (remélem)

Ugyanis a bél tumorokat kolonoszkópiával azonosítják,és helyben vesznek egyúttal szövettant is,a stádium és kezelés meghatározására. A CTvel nem nagyon diagnosztizálnak rákot,a gyulladást vagy más elváltozásokat is kimutatja ami jóindulatú. Max áttét keresésre alkalmazzák ( lásd: PET CT)

2022. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: én is elég szkeptikus vagyok....
2022. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!