Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lenne ilyen esetben...

Érdemes lenne ilyen esetben bevállalni a kicsit magasabb testzsírt?

Figyelt kérdés

Hobbista vagyok, 2 éve edzek.


170cmhez 2 évvel ezelőtt felszedtem 7 hónap alatt 11kgot, mert elhittem azt a hülyeséget, hogy majd havi 1kg izom feljöhet.. :D Nyilván rájöttem, hogy ez nem nagyon lehetséges..


Most ott tartok, hogy 78kgról 4 hónap alatt sikerült lefogynom 68kgra, viszont még így is relatív magas a testzsírszázalékom (14-15% körül). A probléma az, hogy nagyon kevés kalóriát ehetek, de mellette pedig imádok enni.. 1600 kalórián és elég magas napi aktivitás mellett szenvedés volt leadni majdnem 10kgot.


Most újra neki estem, mert szerencsére a tiktok és instagram annyira elrontotta a testképem, hogy versenyforma szerű szárazságot akarok produkálni és majd azt tartani.. Szóval 60kg a cél, de nem tudom megéri-e ilyen áron.. 1600 kalória, heti 5 edzés, napi 12-14km séta.. Felálláskor szédülök, 0 libidó, alacsony pulzus + mondanom sem kell, hogy így 1600 kalóriából a tápanyag sincs meg, amire a szervezetemnek szüksége van. Gyakorlatilag versenydiétán vagyok, annyira alacsony a kalóriafelhasználásom valamiért.. 1 szóval, ez jelenleg egészségtelen.. Ezt én tudom, viszont fejben nem tudom legyőzni azt a gondolatot, hogy sajnos genetikát tekintve nem én nyertem a főnyereményt mind anyagcserét, és testfelépítést tekintve, mivel maximalista vagyok.


Azt gondolom, hogy ha majd leszálkásítok még jobban, akkor tudom tartani azt a szárazságot és elkezdhetek izmot építeni normálisan. Pedig a valóság az, hogy amint elkezdek kicsit többet enni, a több ch miatt teltebb, vizesebb leszek, így oda a "szárazság". + 0 esély van arra, hogy tudnám tartani, mert ez a mostani 2100 kalória szintentartás is szenvedés, annyira kevésnek érzem. Szóval, mint látjátok, elméletben tiszta minden, de mentálisan nem tudom hová tenni a dolgokat..


Most 2 dolgot tudok tenni:

1, folytatom ezt még kb 4-5 hónapig míg elérem a 60kgot

2, bevállalom a nagyobb kalóriát és az ezzel együtt járó zsírosodást, 2300-2400 körül már viszonylag jól érzem magam, csak még ez is többletet jelent nálam, magyarul: addig kell híznom, amíg a 2300-2400 kalória nem lesz a szintentartóm. Ez kb. 78kg lenne, mert nagyjából ennyivel tartottam szinten 4-5 hónappal ezelőtt.


Mit gondoltok, hogyan lenne érdemes újra egészségesen élni, normális kalóriákkal? Bármennyire is hihetetlen, de ilyen aktivitás mellett is 2100 körül van a szintentartásom, ez pedig ennyi mozgás mellett férfiként egy szenvedés, magyarul mindenképpen híznom kellene, hogy élvezhető legyen a dolog és kicsit feljebb tornásszam a kalóriámat. (ezzel pedig az a gond, hogy 170cm 69kg sem éppen egy vékony alkat, szóval értitek, ez egy ördögi kör, és azt érzem, hogy ennek soha nem lesz vége..)



2023. aug. 18. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy extrémekben élsz. Először 1.5kg ket szedsz fel havonta, majd 1000 kalóriás deficitekbe mész abszolút fölöslegesen. És a célod kb az hogy csontkollekció legyél, merthogy én nem vagyok benne biztos hogy olyan óriási mennyiségű izom lenne rajtad.


A másik hogy instagram testzsír és fejlődés ha naturál vagy akkor nem fog menni, ha bele gebedsz akkor sem. 14-15% pedig nem magas hanem átlagos.

Én a helyedben kerülném az extrém szituációkat mert ez a mentális és a testi egészségedre is ki fog hatni.

Én a helyedben enyhe kalória pluszban lennék, azaz kb 0.5kg + havonta és az kb azt jelenti hogy kb 1 évig simán kalória pluszban lehetsz, nagyobb arányban fog izom feljönni rád és kb 1-2 hónap elég lesz ahhoz hogy leadd azt azt a pár kg zsírt ami feljön az idő során.

2023. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy az 1600 kalória még ilyen aktivitással sincs alig 500 kalóriás deficit..


Az elején a másfél kg teljesen az én hibám volt, ez tény.


De a mostanival nem tudok mit kezdeni.. Diéta után 2300 kalórián jött fel +1kg. 2300 kalóriát nagyon kevésnek érzem, és pont ez a problémám, hogy már ez is egy 200 kalóriás többlet..

2023. aug. 19. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező valami ott nem stimmel 1600 kalória bevitel, heti 5 edzés + 12-14km séta az azt jelenteni hogy kevesebb mint 1000 kalória amit a szervezeted fel tud az alap működésére használni.

Úgy hogy rosszul is vagy emellett az meg is erősíti ezt. Ilyen esetben viszont én meglátogatnék egy orvost mert ez így nem normális.


Plusz mit eszel te napi szinten?

2023. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Viszont, ha ez kevés, akkor mégis miért nő a súlyom tőle? Ezt nem tudom megérteni..


Nyilván kevés, egyértelmű, hogy ilyen aktivitás mellett ez a kalória semmi.. Viszont 2300 kalórián +1kg jött fel 1 hónap alatt. 1 hónapig ettem ennyit, és úgy tértem vissza erre az 1600-1700 kalóriára.


Zöldség, csirkemell, zab, tojásfehérje, uborka. Gyakorlatilag ennyi fér bele ebbe a kalóriamennyiségbe..

2023. aug. 19. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet pajzsmirigy problémád van, érdemes lenne orvoshoz fordulni.

illetve egy pszichológus se ártana a testképzavar miatt.

miért akarsz versenyforma szintű szárazságot ha nem vagy versenyző? mi pluszt fog ez adni az életedhez?

semmit, sőt inkább rontani fog a dolgokon.

0-24-ben enervált leszel és használhatatlan, szexuális életed gyakorlatilag nem lesz, mert a libidód az -ban, a nőknek se fogsz jobban tetszeni ha úgy nézel ki mint aki most került ki egy koncentrációs táborból, barátokat is veszíthetsz mert nem lehet meginni veled egy sört vagy enni egy gyrost, edzések is k*rva sz*rul fognak menni.

akkor mi a tosz értelme van?

2023. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már lassan ott tartok, hogy nem érdekel hogy nézek ki, csak jöjjenek helyre a kalóriáim, mert ez nevetséges, hogy még 1700 kalórián is 2 hete semmi változás a mérlegen.. Valójában nem is a fogyás hajt már, hanem csak a szintentartásnyi kalóriám akarom megtudni, de akár mennyire nem akarom elhinni, ez tényleg 2000 körül van ilyen aktivitással is.. Vicc az egész
2023. aug. 20. 08:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is orvoshoz fordulnék, ugyan 170 cm nél kevesebb kalóriát éget el az ember de ennyi mozgás mellett ez nagyon kevés.
2023. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már kértem időpontot múlt héten. 3 hónap múlva endokrinologús.. 3 hónap.. :D Előre megyünk, nem hátra.
2023. aug. 20. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!