Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A rák öröklődő betegség?

A rák öröklődő betegség?

Figyelt kérdés
mindenféle rákra gondoltam

2012. ápr. 25. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
van rá esély, de nem minden esetben! de ha vigyázol az egészségedre, akkor sokat teszel azért, hogy ne alakuljon ki!
2012. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Vannak öröklődő típusai (pl. mellrák), más fajták inkább az életmódtól alakulnak ki (gégerák, szájrák a dohányzástól stb.). De persze ezek is csak feltevések nagyrészt, bizonyíték igazán még semmire nincsen.
2012. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Tudod a rák nem öröklődík,és nem is olyan mint a megfázás hogy csak úgy elkapod.A rákot az ember hozza létre,amit eszel,iszol mindenbe van esély hogy tőle rákos leszel.
2012. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam öröklődik,vagyis,ha a közeli hozzátartozók megkapták,több az esély.Igyekezni kell egészségesen élni(megfelelő étkezés,dohányzás,alkohol mellőzése,testmozgás,amennyiben lehetséges a mai világban-stresszmentes élet...stb..stb...)Mivel az ellenszerét még nem találták fel,még nincs egyértelmű válasz-sajnos.
2012. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Az egyik dédpapám gyomorrákban halt meg. Az egyik dédmamám áttétes mell- és tüdőrákban, a másik dédim csontrákban, mire észrevették, mindene elrákosodott. A nagypapám agydaganatban. Én nem vagyok hajlandó arra gondolni, hogy öröklődik. A Vészhelyzetben és a hasonló kórházsorozatokban a nők ilyenkor rohannak méh- és melleltávolításra. Na nem...
2012. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A második és a harmadik válaszon gondolkodtam el. Sosem ittam, nem dohányoztam, normális életem van, nincs a családban rákbeteg és én mégis az vagyok. Gyorskajáldában évente, ha kétszer eszem.Mindenki mondja, hogy a cigi meg a pia, gyorskaja meg stb.., Közben azt sem tudják mi is a rák pontosan...
2012. ápr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, örökölhető, viszont rákfajtától függően csak kb 5-10% esély van rá, daganattól függően.


Viszont itt van egy érdekes előadás, az öröklésről, fertőzésről és családi rákhajlamról.


[link]

2012. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak örökletes hajlamok, sőt egyes fajtái öröklődhetnek is. Van, hogy a rák genetikai okok miatt már fiatalon előjön, még akkor is, ha nem az ismert öröklődő típusokhoz tartozik.
2012. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
90%
A hajlam megvan rá hogy örökölheti a beteg gyerekei..Nem biztos hogy ugyanaz a rák fog jelentkezni, bármelyikre hajlamos.!
2012. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!