Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek visszamenjek az...

Szerintetek visszamenjek az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Hétfőn megfáztam és kiírt az orvos 3napra de még nem vagyok jól és szerintetek ha visszamegyek kiír még tovább?
2013. jún. 4. 11:04
 1/3 klopusz ***** válasza:
Én a helyedben biztosan visszamennék. Lehet, hogy ez nem is megfázás, hanem vírus (most kering ilyen a levegőben, két gyerekemet is elkapta), annak a gyógyulása pedig egy hét.
2013. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Nincs olyan, hogy megfázás. A meghűléses jellegű betegségeket, amit köznyelven megfázásnak szoktak nevezni, azt vírusok okozzák. Míg a másik kórokozó, ami megfázásos tüneteket okoz, csak komolyabb, az pedig a baktérium. Tehát vagy vírus vagy baktérium okozta betegség van, amikor az ember megfázott úgymond. Nem a hideg okozza, az csak gyengíti az immunrendszert, de közvetlenül betegséget nem okoz. Csak ha az illető szervezete kórokozóval találkozik. És mind a kettő egyébként fertőző!

És nagyon sok esetben a vírus felülfertőződik baktériummal és olyankor kell már antibiotikumos kezelés, mert annak elhanyagolásával szövődmények léphetnek fel.

És a vírusos fertőzésre csak tünetenyhítő gyógyszereket tud adni az orvos is, mert a vírusnak nincs ellenszere, azt a szervezet győzi le.

A baktériumra tud az orvos antibiotikumot adni.

És kedves kérdező, elképzelhető, hogy felülfertőződtél, így mindenképpen menj vissza az orvoshoz!

2013. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ és vissza fogok menni
2013. jún. 4. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!