Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen betegség (ek)...

Ez milyen betegség (ek) 'előjele' lehet?

Figyelt kérdés
16 éves, 81 kg-os, s 179 cm-es magasságú fiú vagyok. Van rajtam 3-5 kg felesleg, mert sajnos nem szoktam rendszeren edzeni, csak időközönként súlyzózni s a táplalkozási szokásomban sincs sok rendszer. Mostanság (kb. 2-3 hete) érzem, hogy a szívem nem működik éppen túl jól. Folytonos szúró fájdalmat érzek a szívemnél. Magnéziumot szoktam rá bevenni, amitől valamelyest jobb. Ezen a héten iskolába sem megyek, hiszen vasárnap hánytam, s lázam volt, de ezek már szerencsére elmúltak. Az én 81 kilómmal eléggé nagy étvágyú vagyok(voltam..), de vasárnaptól számítva naponta 1× ha eszek valamit. Háziorvost jövőhéten felkeresem, de addig is szeretném ezzel kapcsolatban kikérni a Ti véleményeteket, hogy szerintetek mi lehet ez, vagy minek az előjel. Azt megjegyezném, hogy nem akarok olyan hozzászólást olvasni ami ilyen "megnyugtató jellegű", azaz, csak azért írni ilyet, hogy jobban legyek. Persze ha nem annyira komoly akkor írja le nyugodtan (Isten adja, hogy csak az legyen).

2013. jún. 4. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még leírom, nem tudom mennyire számít de a vérnyomásom: 108/89
2013. jún. 4. 21:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy feszült vagy de komoly bajod is lehet.

Az orvost meg holnap !!!! keresd fel. Kb. 10 perc egy EKG vizsgálat.

2013. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

108-as vérnyomás rettentő alacsony.

Mielőbb keresd fel a háziorvost, mert ez többféle betegség tünete is lehet és az sem biztos, hogy összefüggnek.

Csináltass ekg-t és vérképet is és amit még tanácsol az orvosod.

Edzés és stressz mellett fokozottan kell ügyelni a magnézium bevitelre, de a káliumra és egyebekre is. A vérkép ezek szintjét is meg fogja mutatni. Lehet valamilyen fertőzés vagy gyulladás is, ami a szívedet is érinti, ez magyarázná a tüneteket. Az ilyesmi elég súlyos, szélsőséges esetben akár halásos is lehet. Nem tudsz előbb elmenni a háziorvoshoz? Ha a héten úgysem mész iskolába nyugodtan bemehetnél hozzá holnap. Valószínűleg aznap már nem tudsz menni vérvételre, szóval úgyis rá kell áldoznod a másnap reggelt is. Menj most, legalább nem fogsz még többet hiányozni az iskolából és a probléma okára is előbb fény derül.

Ja és kérd, hogy nézze meg a vérnyomásod is ha már ott vagy.

2013. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szedjél B-vitanimt is. Ha lehet, komplexet, nem csak egyfélét. A mézben is sok van (meg sokféle kajában), de étrend-kiegészítő is sokféle van már.
2013. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!