Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegség mellett munka?

Betegség mellett munka?

Figyelt kérdés
Általánosságban kérdezem, hogy mi az a betegség, amivel már nem mennétek/mentetek dolgozni, és mi az, amivel még igen, esetleg doloztatok is úgy, hogy pl. volt torokfájás, influenza, stb?
2013. jún. 7. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire érzem magam rosszul. Influenzával mentem már be dolgozni, de amikor be is lázasodtam, akkor már nem sok értelme volt. Torokfájás nem befolyásolt sosem, még annak ellenére sem, hogy ügyfélkapcsolati munkát is végeztem. Súlyosabb betegséggel már bizony orvoshoz fordulok és táppénzen pihenek. Ez szerintem ennek a rendje.
2013. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak akkor megyek betegállományba ha már egyáltalán nem bírok felkelni sem. Nem csak a pénz miatt csinálom, egyszerűen megőrülök ha egész nap az ágyban kéne feküdnöm.

Voltam már bent dolgozni megfázással, nátha, torokfájással is kint lapátoltam a havat télen mert akkor ez is a munkám része volt.

Ha hasmenésem van akkor is bementem dolgozni, a főnökömmel beszéltem hogy ez van gyakrabban fogom használni a mosdót, ő mondta hogy nyugodtan de elvárta hogy menjek orvoshoz mert ha ez fertőzéses dolog akkor nem árt ha tudnak róla és akkor mindenképp betegszabi. De mivel szerencsére nem fertőzéses volt a dolog így mehettem be dolgozni. A főnököm ilyenben megértő ha valaki betege3skedik akkor ad könnyebb munkákat, és nem vár el akkora dolgokat mint normál esetben.

2013. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is szinte mindig.. nem nagyon engedhetem meg magamnak hogy betegeskedjek. Akkor röpülnék is. Ez a megfázás dolog engem sose befolyásolt, az influenzával sem tudok otthon maradni. Idén télen igaz 1 napot otthon voltam mert kellett íratnom antibiotikumot..mivel már napok óta 39 fokos lázam volt. Tudom nem normális dolog ez így...és nem is tezsek jót magamnak, de sajnos más munkalehetőség nem adódna. :( Ja és az évek alatt 1 x voltam még itthon amikor elkaptam vmit és 2 napg hánytam. KB. ennyi.
2013. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magasabb láz esetén nem megyek, meg ha netán nem tudok felkelni. Bár, törött bordával is mentem már be, amíg haza nem zavart a munkahelyi orvos.
2013. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!