Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet migrénem?

Lehet migrénem?

Figyelt kérdés

1. 14/L, lehet migrénem?

2. Gyakran előfordul, hogy a migrén tünetei megesnek velem. Általában hogyha pl. felkelek az ágyból, kimegyek a sötét házból, felkelek, akkor fordul elő. Enyhe szédülés, a dolgok ide-oda "cikáznak", és fekete foltokban/pöttyökben kezd elsötétülni minden. A szívem verése felgyorsul, a végtagjaim elgyengülnek. A fejembe erős fájdalmat érzek, a halántékom felé általában. De ezek a tünetek csak pár másodpercig - fél percig vannak, amíg le nem ülök,vagy meg nem állok. Már egy ideje van ez, de mivel nincs hosszan tartó kiterjedése, nem foglalkoztam vele, de amikor ma épp mentem ki a konyhába teljesen elsötétült minden, semmit sem láttam, pedig ennyire azért nem szokott elsötétülni a kép. Azonnal leültem, bár előtte lelassult a járásom, és fél perc múlva minden a régi volt..

Lehet ez migrén, vagy más? És 14 évesen lehet migrénem?


2013. jún. 8. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban látogass el a gyerekorvosodhoz! Elegendő folyadékot iszol? Mozogsz eleget? Mennyi időt ülsz a gép előtt?
2013. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez inkább a vérnyomás hirtelen leesésnek a tünete. (A migrén az nagyon erős, hosszabb ideig -órákig- fennálló erős, görcsös, általában féloldali vagy egy pontban jelentkező fejfájás)
2013. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Régen nagyon keveset ittam (akár naponta 2 dl), hosszú órákig ültem a gép előtt és semmit nem mozogtam, de ma már megiszok 1,5 l-ert, naponta max 2. órát gépezek, azt is este és mozogni is gyakrabban aktívabban szoktam. Vérnyomásra azért nem gyanakszom, mert azzal nincs probléma. Bár ha le tud esni egy pillanat alatt akkor nem vitatkozom :)
2013. jún. 8. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!