Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy felfogják,...

Mit csináljak, hogy felfogják, hogy migrénem van?

Figyelt kérdés

Tüneteim: ha jobban elfáradok (pl. tesi órán) utána foltokat látok és látótér kiesésem van utána nagyon elkezd lüktetni a fejem majd nem vagyok képes szavakat kiolvasni és érthetetlen szavak jönnek ki belőlem valamint szédülök.


Már nagyon elegem van ebből de amint szóbahozom itthon egyből elkezd velem kiabálni, hogy mert biztos keveset ittam/ettem meg keveset mozgok stb... Próbálok sokat inni meg eszem is de egyszerűen már nem tudok mit csinálni. Elmentünk háziorvoshoz ezzel majd közölte az orvossal, hogy: "Hát most a gyerek szerint migrénje van" és röhögött egyet. Erre az orvos elkezdi nézegetni, hogy mikor voltam nála fejfájásra panaszkodni, nyilván soha mert nem hoztam még ezt szóba. Szóval ki vagyok röhögve, rettegek a tesi óráktól. Gyógyszerem nincs.


Amit neten olvastam a migrénről, az mind illik rám.



2013. ápr. 25. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig a háziorvosnak kellett volna adni beutalót neurológiai kivizsgálásra.
2013. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogod magad, és elmész egyedül a háziorvoshoz. Kérsz tőle egy beutalót neuróra. Oda feltétlenül elmész, és ha tovább küld, mondjuk CT-re vagy MRI-re akkor a szüleid orra alá lehet dörgölni, hogy nem vettek komolyan. Mert mellesleg mi a jobb? esetleges agyvérzés tesi órán, vagy egy alapos kivizsgálás, hogy megnyugodj.
2013. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig berendelt vérvételre ennyi. Gondolom lesz@rja a fejemet az anyám hozzáállása miatt. Most holnap megint elkezdek suliban össze vissza beszélni meg a többit amit írtam mit csinálok ? :S
2013. ápr. 25. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor így rosszul leszel suliban, utána nem tudsz megkérni egy tanárt, hogy hívja fel anyádat? Neki csak hinne...
2013. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Ez szinte mindenkivel előfordul,ha elfárad. Van akik nem nagyon bírják a mozgást. Ez lehet vitamin hiány is.

Velem is elő szokott fordulni box edzések közben. Ilyenkor bekapok egy szőlőcukrot és rögtön jobban lesz.

2013. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem ez sajnos nem szőlőcukros megoldás.

Voltam már vagy 10x suliban emiatt rosszul, hívták is. Akkor még nem tudtam hogy migrén, elküldtek szív és tüdő vizsgálatra meg volt cukortesztem, migrénre senki se jött rá.

Azt mondják SPORTOLJ h.gyerek. Jó de hogy ha előjöhet tőle a migrén, nem merek. Mert amúgy bírom a tesit is csak utána jön a pokol.

2013. ápr. 25. 19:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A fenteik mellett érdemes volna azon is elgondolkodni, hogy miért félsz ennyire a tesitől? Szégyelled a testedet? (Ha igen, miért?)


Tudod, az a nagy helyzet, hogy ez a félelem, egy idő után öngerjesztő: előre félsz a tesitől, "mert biztos megint rosszul leszek", és megvalósítod.


A neurológus nagyon jó ötlet, és tényleg igyál legalább 2 lityi vizet naponta. Van másik szülőd? Nagyszülőd?


És ne olvasgass mindenféle betesgégről, mert ha kicsit is idegesebb vagy labilisabb vagy, könnyen beképzelsz magadnak olyat, ami ott sincs. Van fejfájás-ambulancia is, azt is meg szabad keresni.


Neked nem valósíznű, hogy migréned van, de az valószínű, hogy valami van a háttérben. Jó volna, ha kivizsgálnák. Ha nem szervi, akkor bizony pszichés.


És a valódi migrén kutya kemény dolog. Régi jó ismerősök vagyunk. :(

2013. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is 6 éve vagyok migrénes. Én sokáig nem találtam meg az okát. Te lgalább már tudod mi váltja ki. Mindenképp jó lenne egy kivizsgálás, neurológus. Mióta jelentkeztek ezek a tüneteid? Lehet most a tavaszi vitaminhiány miatt is (legalábbis nekem olyankor gyakrabban van migrénem, mikor le van gyengülve az immunrendszerem). Nekem az Omega 3 segitett. Amióta szedem azóta nem volt migrénem.

A tesi órára meg nem ajánlanám, hogy teljesen felmentsd magad, mert azért kell vmennyi mozgás. Ne csinálj megeröltető gyakorlatokat, szépen lassan, fokozatosan próbálkozz, ha érzed, hogy fáradsz rögtön állj meg, ne erőltesd magad tovább!

2013. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy 3 éve volt először ilyen.
2013. ápr. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!