Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epe követ diagnosztizáltak...

Epe követ diagnosztizáltak nálam. Műtét nélkül lehet orvosolni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Versenyszerűen sportolok. Harcművészet mellette kondíciós "gyúrás". Nekem a műtét bő egy és fél hónap kihagyást jelentene. Ezt nem engedhetem meg magamnak. 2 cm epe követ diagnosztizáltak a epe kivezető csatornában. Diétával, kellő odafigyeléssel ez feloldódna magától? Orvosok szerint minél hamarabb kéne, de én akár mit elkövetek csak ne műtsenek. Valakinek volt hasonló panasza? Hátha sikerülne. Mellette dolgozok, edzek, diétázok, műtét miatti kiesés nem fér bele az életembe. Nem bírnám ki ha csak feküdnöm kéne hónapokig.

2013. jún. 17. 02:12
 1/6 Miklós G. ***** válasza:

nem fog feloldódni, maximum jól helyezkedni..

ez biztosan problémát fog okozni a későbbiekben.. A laparaszkopia nem igényel hosszú felépülési időt.. annál hasznosabb, a kristály esetlegesen kikerül a közös epevezetékbe, aztán komoly hasnyálmirigy-gyulladást okozva ezzel, a probléma megszüntetése ajánlott!!

2013. jún. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Epekövet nem lehet feloldani. Törődj bele a műtétbe, mert súlyos szövődmények alakulhatnak ki nélküle. Ma már ez egy kis, rutinműtét. Nem okoz hónapokig tartó kiesést. Ha szövődménymentesen gyógyulsz, 2-3 hét maximum.
2013. jún. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet legalább kitolni nyár végéig a műtétet? Nem szívesen rontanám el a nyaramat 2-3 hét felépülési idővel. Vége fele optimálisabb lenne. Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 17. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak az orvosaid tudják megmondani.
2013. jún. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

namost én csak reszelem a körmöm, és közben hülyeségeket beszlek..van egy olyan megoldás is, hogy kőrobbantás valamilyen ultrahangos megoldással. Állt a dugóban mellettem egy olyan furgon, amire ez a cég volt felírva, és ilyen kőzúzásokkal foglalkoznak.

Mivel nem érint, ezért részletekre nem emlékszem, de a gúgli segít..


Doki nélkül semmit...


Fel a fejjel, mindenre van megoldás..

Epekő, vesekő..gúgli, és meglátod..

2013. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Miklós G. ***** válasza:

Az epekő, genetikai és egyéb okokból nagyon hajlamos a kiújulásra, ezért nem nagyon robbantgatják ultrahanggal. Álltalában mikorra a problémára fény derül, már elég súlyos gyulladás áll fenn az epehólyag nyálkahártyáján, esetleg már szövetelváltozás is megfigyelhető. Az orvosok pedig nem vágnak, ha nem muszáj, a robbantásos módszer a Te esetedben valószínűleg már nem kivitelezhető, vagy nem érne el kielégítő eredményt. Ha el kell távolítani sem túl problémás a helyzet Epehólyag nélkül is van élet. A megfelelő diéta betartásával észre sem veszed, hogy bármi változás történt a szervezetedben.


Üdv!

2013. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!