Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosok, titeket...

Borderlineosok, titeket hogyan diagnosztizáltak? Honnan tudhatom, hogy a pszichológusom nem téved? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az év elején lett kimondva a diagnózis, a pszichológusom állítása szerint ő már látta ezt rég óta, csak nem tudta hogy nem rontana e az állapotomon vele. Azt mondta a tünetek alapján elég biztos benne, aztán a Rorschach teszt elvégzése után azt mondta, hogy ez tutira border. mivel egyáltalán nem voltam jártas ezekben a kifejezésekben utána olvastam pluszban, a netes kereső kb első 20 találatát és meglepődve tapasztaltam hogy ugyan azokat az érzéseket találom, amik bennem kavarognak -a tünetekkel nem foglalkoztam, mert azzal úgy voltam, hogy más betegségnek is lehet ilyen tünete vagy bármi- és borderlineos emberek blogjaiba beleolvasva is szinte önmagam leírásával találkoztam. Miután túlestem az első sokkon, elkezdtünk "dolgozni" rajta a pszichómmal, de egyre súlyosabb dolgokat produkáltam, és mondta hogy jó, akkor pszichiáter. viszont mivel a környezetem egyre rosszabbul tűrt engem, úgy döntöttem el kell nekik mondjam, mire egy csapat önjelölt orvossal találtam szembe magam, akik közölték hogy semmi bajom, meg ők jól ismernek, meg volt akinek tényleg van valami végzettsége csak éppen 1 éve nem találkoztunk (nagy és pletykás családom van, ők pedig adják a drótot még a külföldön élő rokonoknak is akik a világ másik feléről is osztják az észt látatlanban) és az a gond, hogy teljesen összezavartak,és tudom hogy nem helyes meg nem kéne, de már tényleg nem merek hinni senkinek és kezdem a pszichológusom véleményét sem elhinni, mert egyre többet hallom, hogy hát a borderline az most ilyen menő népbetegség és mindenkit azzal diagnosztizálnak meg egy csomó ember a netről kikeres magának valami hangzatos dolgot.. Nálatok ez hogy derült ki? Bár az összes tünet egyezik, sőt néha túlmutatnak rajta, de honnan lehetek biztos benne, hogy ez borderline és nem más, vagy nem valami "mix" pl mániás depresszió-border vagy akármi?

F/19



2013. máj. 12. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Fontos lenne tudni,hogy:

1.Mi a pontos problémád?(hogy nem-e arról van szó,hogy ért valami és ebből kifolyólag érzed magad valahogy)

2.Milyen volt a gyermekkorod?

3.Nem ért valami sokk,trauma?

4.Milyen tünetek jelentkeznek nálad?

5.Hajlamos vagy öngyilkosságra?Vagy valakit komolyan bántalmazni?Szerintem nem..


Elméletem szerint és a Youtube-n talált videók szerint a pszichiátria nem jó és nem tud gyógyítani.Olyan gyógyszereket adnak ott,amitől belassulsz,megváltozik a tudatállapotod,és könnyen manipulálhatóvá válsz.Ez a mai világban érdeke a nagyhatalmaknak,még pedig a gyógyszeriparnak.Nézd meg ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=E3lyaOXoiM8


Komolyan utána néztem a problémádnak: [link]

Tehát nyugodtan állíthatom,hogy minden ember produkál minimum kettő tünetet a Borderline személyiségzavarból a környezetemben.Én is produkálok egypárat,ha így tetszik.Az embernek azért találták ki a pszichiátriai betegségek tömegét,hogy legyen oka megvásárolni a gyógyszereket.Amennyiben mégsem teszi,beviszik a pszichiátriára,ahol közel sem kedvesek az emberrel.A múltat nem lehet tisztára mosni,de nem csinálhatják azt,amit régebben csináltak,ezért gyártanak most egyre több betegséget,egyre bonyolultabb leírással,aminek az a következménye,hogy úgyis bolond vagy,ha amúgy nem lennél az.Akkor ki is a normális?Ez is meg van határozva:jól kell szocializálódnod,pont ahogy le van írva.Ha halálos beteg vagy,akkor produkálnod kell mind az öt stádiumot,amit úgy neveztek el,hogy a haldoklás öt fázisa.Ha gyerek vagy és véletlenül nem vagy elég fejlett az iskolaérettséghez,meg egy kicsit többet mozogsz,akkor úgy neveznek el,hogy hiperaktív vagy,amire gyógyszert adnak..stb.Lehetne sorolni 1 évig a hülyeségeket,amiket nem kell bevenni.


A tanácsom,ami szerintem teljesen reális:

1.Még kérdezz meg minimum egy pszichológust!

2.Kérdezz meg egy olyan pszichológust,aki a barátod vagy csak az ismerősöd!

3.Vedd fel kamerára a viselkedésedet egy héten keresztül.Minden este nézd vissza,és változtass a dolgokon..mert meg tudod csinálni,mert amint látom gondolkodni azt tudsz.És elég normálisan ahhoz képest,hogy személyiségzavarosnak titulálnak.

4.Ne higyj el mindent!


17/L-pszichológia órákon már csak nevetek.:)

2013. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

" de honnan lehetek biztos benne, hogy ez borderline és nem más, vagy nem valami "mix""


Sehonnan sem. De miért olyan fontos ez neked? Sztem elég, ha az orvos tudja az igazat, és jól kezel. Te meg érezd jól magad, mintha semmi bajod sem volna...

2013. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnek üzenem: addig amíg nincs orvosi/gyógyszerészi diplomád nem írhatsz ilyeneket, hogy a pszichiátria nem használ, mert nem is látsz bele a dolgokba. Egy major depresszióst ha nem kezelsz öngyilkos lesz, szinte 99%. Ehhez SSRI gyógyszerek kellenek, nem elég (sajnos) a beszélgetés. Másik példa: egy skizofrént muszáj kezelni antipszichotikummal, mert ön és közveszélyes lenne. Ha ezek a gyógyszerek nem léteznének nagyon sok gyilkosság és öngyilkosság történne. Abban igazad van, hogy kisebb pszichés kórképeket nem kell gyszeresen kezelni, elég lenne az életmódváltás és a beszélgetés.
2013. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, az a gázabb, hogy néha ők se tudják.


De ha szerinted rádillik, akkor biztos az, máshogy kimutatni meg nem lehet.

2013. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Hú de okos 17 éves lány. MINDENKI produkál olyan dolgokat, amiket a borderline-osok is. Ettől még nem mindenki borderline-os, komoly diagnosztikai kritériumoknak kell megfelelni. Azért vannak, az orvosok és pszichiáterek meg azért tanulják 7 évig (minimum) azt, amivel később foglalkoznak, hogy szakszerűen tudjanak kezelni, diagnosztizálni. Valószínű ők nem röhögnek 7 éven át minden """pszichológia órán""". Ezért okosabbak, mint te. :) Kussoljál és tanulj egy kicsit, de lehetőleg ne pszichológiát, mert azzal senkinek sem teszel jót.
2013. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem a haldoklásnak van öt fázisa, hanem a gyásznak, te internetről túlművelt.
2013. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

A haldoklás öt fázisa:


1. tagadás

2. düh

3. alku

4. depresszió

5. elfogadás


Egyetemen tanultam :)

2013. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező!

Csak pszichiáterhez el ne menj! Őneki ez a szakterülete, és egy vizsgálat után megmondja, hogy mi a bajod. Találgass csak.

2013. máj. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!