Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az ember bélférges, a...

RandomgirlLOL kérdése:

Ha az ember bélférges, a féregtelenítés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 12:41
 1/10 anonim válasza:
Vermox - be veszed, lenyeled :)
2013. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kapsz egy-két szem gyógyszert, megeszed, elpusztulnak, távoznak a széklettel.
2013. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, ennyi volna? :) Akkor jó. :) Már azt hittem, súlyosabb esetek is vannak, amikor ki kell műteni vagy ilyesmi... Gondolom nálunk nem fordul elő ilyesmi, nincsenek olyan durva férgek.
2013. jún. 17. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek is, orsóféreg pl tud ilyen csinálni, vagy a mételyek, amikor műteni kell, de nálunk ritka.
2013. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Számos parazita van..


Nemrég olvastam a kezelésről (linkelgetés nélkül, keress rá a témára a neten..).


Nem ám olyan egyszerű. A gyógyszer (vermox) elpusztítja a testben lévő férgeket (cérnagiliszta). DE a petéket nem, amik kb. 2-3 hét alatt kelnek ki. Tehát ~2 hét múlva újabb gyógyszer adagot szoktak használni.


Eközben fertőtleníteni a lakást, ruhákat a féregpeték miatt. Az egész családot (potenciális fertőzötteket, hordozókat) egyszerre kezelni. Igazából nem is tűnt olyan egyszerűnek. És itt szerencse, hogy egy nem kifejezetten káros parazitáról volt szó (cérnagiliszta).

2013. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért pontoztátok le TH-t??? Pont így zajlik. Tök jót írt.
2013. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Persze hogy jót írtam, a napokban olvastam utána eléggé alaposan!


Nagyon érdekesek a paraziták. És például - most az emberi parazitáktól kicsit eltávolodva - a növénytermesztésben parazita illetve ragadozó állatokat bio kártevőirtókként lehet használni. Például fürkész darazsakat férgek ellen, fonalférgeket és baktériumokat (paraziták) vagy katicák, futrinkák, zengőlegyek vagy fátyolkák (ragadozók).


Háhá, ha már bennünk élnek az mennyivel kevésbé kellemes gondolat :D


Van egy kitétel, autoimmun betegségeknél vizsgálják parazita férgek 'immunrendszer szelídítő' hatását. Ez még lehet előnyös.

2013. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként tényleg, bármilyen undorító, rémisztő, tényleg úgy van, ahogy TH írta - időközben én is utánanéztem. Érdekesek, persze, de szerintem kétségbeejtőek, hirtelen a frász jönne rám, ha kiderülne, hogy férges vagyok. :D o.O
2013. jún. 17. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:
11%
Engem az érdekelne még, miután TH-t végre megbecsüljük, hogy egy 1-1.5 méteres férget (ezt én olvastam), hogyan kakilsz ki. Nagyon durva lehet. A kiskutyánkból is annó relatíve óriási férgek jöttek ki. SZörnyű volt.
2013. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az komoly szülés lehet.

Nem császározzák?

http://www.youtube.com/watch?v=k0PC_HxiJiw

*seems like spaghetty to mee*

2013. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!