Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El lehet kapni a bárányhimlőt...

El lehet kapni a bárányhimlőt kétszer?

Figyelt kérdés

21 éves koromba voltam bárányhimlős.

Most 30 éves vagyok.A kisfiam most bárányhimlős.Sajnos mostmár nekem is tiszta pötty a nyakam hátul és viszket nagyon.Meg a szám körül nagyon fáj meg húzódik.Csúnya a szám körül de egybefüggő folt van rajta és már ilyen pörkös.

Létezhet,hogy megint bárányhimlős vagyok?Nincs egyenlőre lázam a közérzetem is jó( kivéve,hogy majd meg fulladok ebbe a 40 fokba ami itt a lakásba van).


2013. jún. 20. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Állítólag nem, de ez nem igaz. Nekem biztosan kétszer volt, először nem jött ki rajtam rendesen (oviban), mert nagyon erős az immunrendszerem. (Ezt mondta a doki.) Másodszorra 7 évesen kaptam el, akkor 10 napig feküdtem vele és minden kijött: láz, kiütés meg minden.


Szerintem menj el a háziorvoshoz minél előbb.

2013. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az alap változatot nem, de most már jópár éve létezik egy mutáns változat, ami többszor is fertőzhet. Úgy látszik pekhed van.
2013. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a nyakad és a szádnál van tulajdonképpen a nyaki gerinctől indulva a szádig egy sávban az akkor övsömör. De csak akkor, ha máshol a testeden nincs. Ez azoknál lehet, akik már voltak bárányhimlősök és a bárányhimlő vírusa megbújt a gerincoszlop egyik idegdúcában. Most újra találkoztál ezzel a vírussal, az immunrendszered legyengült ezek pedig felerősödtek / már mint a régi 9 évvel ezelőtt elbújt vírusok /és tünetet okoznak. Ilyenkor csak az idegdúcból kiinduló ideg beidegzési területén vannak bőrelváltozások.

Ha viszont az egész testeden van kiütés és hólyag, akkor újra bárányhimlős vagy, ami ritkán, de azért előfordul.

2013. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Ez az eset, amit írtam, majdnem harminc éve volt. :)


3: Az övsömör stimmel, az oka is, de az nem ott van tipikusan, ahol a Kérdező leírta.


Kérdező: szerintem menj el minél előbb a dokihoz!

2013. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok olyan beteget kezeltünk a Fertőzőosztályon, akinek az arcán jelentkezett övsömör. Persze biztosat csak orvosi vizsgálat után lehet mondani.
2013. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt himlőm is gyerekkoromban, ill. sömöröm is. A sömör kegyetlenül fáj, és mivel neurológiai fájdalomról van szó, nem hat ám rá akármilyen fájdalomcsillapító... Az övsömör mindig csak egy oldalon van.
2013. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nyakamat hátul ahol viszketett ott beszórtam egyszer mentolos hintőporral és teljesen elmúlt tőle.A szám körül még ott van és nagyon húzódik meg olyan furcsa érzés.Már fájni nem fáj.Tegnap viszont nagyon fájt.Ami a homlokomnál a hajam tövébe van vörös folt az pedig már szinte alig látszik.Holnap reggel megyek a háziorvoshoz,remélem kiderül mi ez.Kedden ettem olivás stanglit.Soha nem ettem még.Arra gondolok még,hogy allergiás reakció is lehet talán.A számba is van két fehér folt és az fáj.
2013. jún. 20. 21:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál.Ő sem tudta pontosan megmondani,hogy ez himlő e vagy sem.Azt mondta,hogy lehet himlő is akár csak egy gyengébb változat.Nem kell csinálni semmit.Kenem telviran krémmel és ennyi.Eléggé idegesít mert úgy nézek ki mintha bajszom lenne.Remélem hétfőre elmúlik.Ha nem akkor bőrgyógyászhoz is elmegyek
2013. jún. 21. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!