Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A bárányhimlőt ellehet kétszer...

A bárányhimlőt ellehet kétszer kapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindkét kis testvérem bárányhimlős,már voltam egyszer kicsi koromban én is.Most 22 éves vagyok.

Most azt vettem észre,hogy kicsit vakaródzok,van egy piros folt a hasamon,ami viszket.Bár lehet nem emiatt.

Elkaphatom megint?

Köszönöm!


2010. márc. 18. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ugy tudom nem! Én 15 évesen voltam bárányhimlős, sőt a lányom is volt, és mégsem kaptam el tőle, pedig én ápoltam.
2010. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Alapesetben nem, de most van egy új mutánsa, amit többször is el lehet kapni.
2010. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, az ki van zárva. Már védett a szervezeted ellene.
2010. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2010. márc. 18. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki volt bárányhimlős nem lehet ismét az. De van a vírusnak egy típusa ami az övsömör nevű betegségek okozza. Hasonló kiütések jelennek meg övszerűen a derékon. figyeld magad és menj dokihoz. mert ez is fertőz.
2010. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

09:54-nél van a pont, én is nemrég olvastam. Az újat el lehet kapni.


Az övsömör inkább a bárányhimlőn átesettek későbbi betegsége, jellemzően idős korban, de azért fiatalon is előfordulhat. Azt nem kell elkapni, hanem a gerinc melletti idegdúcokban visszamaradt kórokozók csinálják, amikor legyengül az immunrendszer.

2010. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fertőz az övsömör. Tavaly övsömörös nagymama ment oviba az egyik kisgyerekét. Lappangási idő letelte után minden gyerek bárányhimlős lett...
2010. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Szúnyogcsípésed van!:D
2010. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tudtommal bárányhímlő után csak az elkövetkezendő kb 5 évben vagyunk védettek a vírus ellen utáni ez egyre gyengül így esélye van.
2011. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez nem igaz igen is el lehet kapni még egyszer. Én ismerek olyan doktornőt aki már 2x-szer volt. Annyi van csak hogy másodjára nem olyan nagy mértékben jelennek meg a pöttyök.
2013. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!