Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő, mit csináljak?

Vesekő, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel egyre erősödő fájdalomra keltem. Fél óra után már a földön feküdtem fájdalmamba.

A fájdalom bal hátul a derekam környékén indult, aztán már minden fájt, bal elől a hasam, még a herék is.

Kórházba kerültem ahol vér, vizelet és CT vizsgálat volt közben kaptam valami erős fájdalom csillapítót, mert majd meg haltam.

Egyik teszt sem mutatott ki semmit. Minden rendben, teljesen egészséges vagyok, kivéve a vizeletbe volt egy kis vér.

Még fájdalom csillapító és hazaküldtek.

Este semmi, ma mikor felkeltem elkezdett kicsit fájni a "vesém" , gondoltam csak vesekő lehet , ezért ittam sok folyadékot, meg ugráltam durván és pisiléskor kijött egy kb 3mm átmérőjű kő.

Iszok egész nap, gyakran járok pisilni, de azóta semmi már, de a vesémet érzem, hogy kicsi sajog vagy hogy mondjam.

Most mit csináljak, lehet csak 1 volt de lehet van több is, és azt a fájdalmat nem bírom ki még egyszer. CT sem látta.

Aki hasonló cipőben járt/jár kérem adjon pár tanácsot, vagy, hogy mi a teendő!

Nagyon köszönöm!


2013. jún. 25. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A következő napokban igyál sokat, ha enyhül és megszűnik a fájdalom, akkor kijött mind. Mást úgysem tudsz tenni. Az, hogy most fáj még a veséd, az normális. Azért a vesegörcs eléggé megviseli. Nekem kb. 5 mm hosszú, 1 mm széles kövem volt és utána még pár napig éreztem a fájdalmat, persze közel sem olyan erősen, mint amikor éppen úton volt kifelé a drága. Mostantól kezdve mindig figyelj a bő folyadékbevitelre és ha kicsit is érzed a vesédet még többet igyál ( ugrálj lépcsőn, bukfencezz). A fájdalmat pedig legközelebb is ki fogod bírni, ha esetleg lenne megint. Jön a dinnye szezon, egyél sokat. Segít tisztítani. Nekem a vesegörcsömnél még hasmenésem is volt+ hánytam.
2013. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
google > chanca piedra tea
2013. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1/2


Én is hánytam, csak elfelejtettem írni.


Akkor ne menjek orvoshoz, hogy meg van a gond?

Vagy, hogy vizsgáljanak tovább, hogy van e még kövem?

Ne hogy legyen még olyan nagy amit robbantani kell, vagy zúzni, nem tudom, hogy hívják.

2013. jún. 25. 16:12
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon rendesek vagytok!

Csak azért kérdem a további kivizsgálást, hogy tudjam meddig ugráljak meg ilyenek, mert már a folyadékot sem bírom inni annyit iszom most.

2013. jún. 25. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérj egy urográfiát vagy egy ultrahangot. Nekem anno az urográfia ( az ilyen kontrasztanyagos vizsgálat volt) már nem mutatott semmit, mert kijött a kő, de legalább annyi látszott, hogy sehol sincs elzáródás. Az UH-n kis homokot láttak. Azért ne idd halálra magad... :)
2013. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Holnap megyek akkor.

De ha újra jelentkezne a durva fájdalom akkor ugráljak és megint kijön vagy mentő?

Mert ma az az 1 volt reggel azóta semmi, se kő se fájdalom, 10 percenként jártam pisilni, és ugráltam is kicsit, de most semmi.

Csak azért fontos mert ma felügyelet nélkül leszek egész reggelig.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 25. 20:36
 7/8 KissPiroska válasza:

Én nagyon hiszek a gyógynövények erejében és az aranyvesszőfű az a növény amit ebben az esetben tudok ajánlani neked, illetve aranyvesszőfű tartalmú étrend-kiegészítők.

Nálunk a családban is volt már több veseprobléma és mi az Arany cseppet szedtük (Bálint Cseppek-féle) nekünk bevált. Remélem neked is segít

2013. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jún. 25. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!