Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet megelőzni a gombáso...

Hogy lehet megelőzni a gombásodást a combom belső részén?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok, így a combjaim összeérnek, plusz még a heréim is ott vannak, ezért elég sokszor be szokott ott gombásodni. Orvosnál már voltam kétszer is, írt is fel kenőcsöt rá, de ugyebár az csak akkor jó, ha már megvan a baj, viszont nekem valami megelőzés kellene.


Alsónadrágom szellős és pamutból van, szóval ez nem lehet a baj.

Könnyen izzadok, főleg ott, szóval ez lehet az egyik oka, ezzel lehet valamit kezdeni?

Viszont nem alakul ki mindig amikor megizzadok. Úgy vettem észre, hogy akkor szokott, ha sokat járkálok, vagy olyat csinálok, amitől a két bőrfelület kidörzsöli egymást, olyankor látszik is a bőrön ilyen pirosas repedések, mint amikor hirtelen kell a bőrnek megnyúlnia. És utána ezeken a helyeken szokott begombásodni, legalábbis ott fáj, meg pirosas marad, és kicsit ki is türemkedik.

Nem lehetne valahogy ott megedzeni a bőröm? Vagy hogyan tudnám megelőzni, hogy ez kialakuljon?

Egyáltalán hogy alakul ki ilyen hamar a gombásodás? Mert reggel még semmi bajom, de egy hosszabb nap után már estefele borzasztóan tud fájni.


Egyszer kaptam olyan tablettát is, ami elvileg egy fél évre kiöl minden gombát, félig-meddig hatásos volt, nehezebben alakult ki, meg hamarabb is múlt el, de akkor is volt, hogy begombásodott.


Na meg hogy tud ez magától elmúlni? Úgy tudtam, hogy a gomba ennél keményebb kórokozó, mégis ha lefürdök, és nem irritálom a bőrömet, akkor egy, max két nap alatt magától eltűnik.


Előre is köszönöm a segítséget, 18/f.



2013. jún. 27. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:
A megelőzés lényege az,h ne érjen össze a két bőrfelület és ne izzadjon be. Használj Mycosid port és tegyél a combhajlatodba gézlapot,ami elválasztja a gáttájék és a comb bőrét. Ezt a gatyáddal is oda tudod fogatni.
2013. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!