Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes elmennem MR vizsgálatra?

Érdemes elmennem MR vizsgálatra?

Figyelt kérdés

röviden a sztorim: kis korom óta fáj a fejem, de sikerült hozzászoknom, élet a fájdalommal. viszont egyre inkább kezdett bezavarni a tanulásban és rávettem anyukám h menjünk el neurológiára. csináltak CT-t, vettek vért, de nem volt semmi elváltozás. kaptam quarelint, frontint, divascant. nagyon stresszes az életem, küszködöm a depresszióval is, ezért kaptam a frontint. csak h nem történt semmi. elmentem egy másik orvoshoz, az megvonta tőlem ezeket a gyógyszereket és medazepamot írt fel. nem hatott. majd jött a teperin, aztán rivotril és (miagem amit anya már nem váltott ki). most nem szedek semmit, és a végeredmény az lett h két naponta úgy lesúlyt a migrén h felkelni se tudok az ágyból, de minden pillanatban fáj a fejem. sokat sírok a fájdalomtól, nem lehet így élni. semmit sem tudok csinálni mert mindenben megakadályoz a fejfájás:s

még decemberben kaptam ezt az MR időpontot. de félek tőle, eléggé parázok az ilyenektől. ha a CT nem mutatott ki semmit, van rá esély h most kiderül valami?

egyébként voltam pszichiáternél és, nem sokat ért. mit tudok tenni? ha elmegyek egy újabb orvoshoz, az majd megint felír valami gyógyszert és még rosszabb lesz a helyzet. van valakinek ilyen tapasztalata h nyugtatók és antidepresszánsok után még jobban fájt a feje? kihez forduljak? nem lehet így élni :/



2013. jún. 27. 10:05
 1/4 A kérdező kommentje:
jah 18/L
2013. jún. 27. 10:13
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen meg KELL csinálni az MR-t. Egészen más betegségek feltérképezésére jó,mint a CT. Pl. ez erek állapotáról az ad megbízható képet,márpedig a migrén gyakran agyi keringési eredetű probléma miatt van.
2013. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felesleges félni tőle. Menj el MR-re, abból bajod nem lesz.
2013. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fejfájás egy elég nehéz téma képalkotós szemmel, az esetek 90%-ban ugyanis semmilyen szervi elváltozás nem látható CT-n és MR-en is hasonló a helyzet. Amiért mégis csináljuk, hogy kizárjuk az agytumor lehetőségét (meg még egy pár másik elváltozást).


A többi képalkotó eljárás meg nagyon jön szóba. Szóval nagy valószínűségel nem fog kimutatni semmmi újat,de mivel az MR jelen tudásunk szerint nem veszélyes (kivéve mágnesezhető fém beültetéses, meg pacemaker stb... betegeket), nem vesztesz vele semmit, ha elmész. Plusz egy lelet mindig jó, lehet, hogy később jól jön majd egy teljesen másik probléma esetén (ne adja az ég, de sose lehet tudni...)


Mit tudsz tenni? -> fejfájás ambulancián voltál már? ott esetleg tudnak segíteni. másrészt persze csökkenteni stresszt, kimászni a depresszióból , de erre gondolom rájöttél. A gyógyszeres kezelés meg vagy hat vagy nem, a fejfájás amennyire gyakori, sajna annyira változékony is, nincs rá igazán jó protokoll ami a legtöbb ember számára jó lenne.

2013. jún. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!