Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg vagyok? Érdemes...

Cukorbeteg vagyok? Érdemes elmennem egy vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Nagyon félek ettől a betegségtől, nagyapám cukorbeteg volt kiskoromban meghíztam és akkor el is vittek cukorbetegség vizsgálatra akkor nem voltam az (kb12 éves voltam).

Most 173cm vagyok és kb 75kg tehát túlsúlyos, igyekszem sportolni közben csinálom a 900 napos diétát kisebb nagyobb sikerrel.Igaz sosem vagyok fáradt és nem látom a tüneteket, érdemes lenne elmennem egy vizsgálatra?


2009. jan. 10. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sztem 90 napos diétát akartál irni,de sebaj.

Az nem árt ha kivizsgáltatod magad,legalább te is megnyugszol,hogy minden renden van.

2009. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes elmenned, akár félévente megnézetheted a vércukrodat, ha tartasz a betegségtől. A cukorbetegségnek kezdeti stádiumban nem feltétlenül vannak tünetei, ezért ha magas a rizikófaktorod, nézesd meg nyugodtan. Ha időben kiderül a baj, szépen karban lehet tartani, és teljes, hosszú életet élhetsz.
2009. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte egyezik a magasságunk és a súlyunk is. Nekem a nagymamám és apukám is cukorbeteg. Apunak már inzulint kell használnia. Én háziorvosomtól kértem segítséget. Kiderült nem vagyok cukros, de sosem lehet tudni. Szerintem menj el orvoshoz!
2009. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű kis vérvétellel ki lehet zárni a cukorbetegséget. Jobb elmenni, mint azon izgulni, mi a helyzet.
2009. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!