Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől történhet ilyen mértékű...

Mitől történhet ilyen mértékű fogyás? Szükséges orvoshoz elmennem?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és testsúly problémáim vannak. 48 kg és 167 cm magas vagyok. 3 évvel ezelőtt 57 kg voltam, kb majdnem 10 kg lejött az évek során, úgy hogy egyszer sem fogyóztam. Nem vagyok se anorexiás, se bulémiás. Imádok enni:D Kb. 3 éve hagytam abba a rendszeres sportolást (57 kg) rá egy évre fogytam 2 kg. Ez még nem olyan vészes. Az elmúlt félévben 55 kg-ról lefogytam 48 kg-ra rendszeres étkezések mellett. Ez már kórós súlyvesztésnek számít? Okozhatja stressz? Idén érettségizek, vagyis holnap szóbelizek. Eléggé megrettentem amikor belegondoltam, hogy félév alatt mínusz 7 kg. Ezzel már menjek el orvoshoz, vagy csak akkor ha a fogyás folytatódik? Értelmes válaszokat kérnék!!

2013. jún. 17. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana elmenned a háziorvoshoz, gondolom előszőr csinátat egy vérképet és abból többet lehet tudni, rendes étkezés mellett elég sok lement rólad.
2013. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy vérvizsgálat nem árthat, de ha alkatilag olyan vagy, hogy fogysz az idegtől akkor normális is lehet, de mondjuk akkor, ha az 57 kiló előtt is ilyesmi sovány voltál. Én legalábbis 169 centi vagyok és most 49 kg. Én mindig ilyen 50 kiló környékén voltam, egy barátom mellett lettem 61 és utána visszamentem hirtelen 56ra, aztán 49re félév alatt és azóta is (másfél éve) ennyi vagyok. De én tudom h előtte is ennyire sovány voltam.
2013. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig az 57 kg volt a maximális súly, amit elértem, de ezt jó sokáig tartottam, 55-57 kg voltam általában. Alkatilag is vékony vagyok, nem vagyok hajlamos hízásra.
2013. jún. 18. 00:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől még nem kell megijedni, egy vérképet nem árt csinálni, de most fejeződött be a nemi érésed, ilyenkor a lányokról lemegy a "bébiháj" és ilyenkor alakul ki a végleges alkat.

Ne aggódj miatta.

2013. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!