Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történne ha cukorbeteg...

Mi történne ha cukorbeteg lennék és ennék teáskanál cukrot?

Figyelt kérdés

#tünet #cukor #cukorbetegég
2013. jún. 29. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi mert ha szeded az inzulint akkor egy teáskanálnyi cukor nem nyír ki!
2013. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cukorbeteg csak érdekel hogy mi történne akkor ha az lennék.
2013. jún. 29. 23:14
 3/12 A kérdező kommentje:
Rosszul lennék vagy elájulnék vagy mi lenne?
2013. jún. 29. 23:14
 4/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Nem történne semmi, nem tudom mennyi 1 teáskanálnyi, talán 1 dkg. Az 10g szénhidrát, ettől bajod nem lenne.

Egy cukros.

2013. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi nem történne. Ez nem olyan, mint a mogyoró allergia pl. hogy utána rögtön tüneteid lesznek. Ismerősöm cukorbeteg, inzulinozza magát és állandóan tömi magába a csokit meg a cukros üdítőket. Nem tesz jót magának vele, de nem is ájult még el vagy ilyesmik.
2013. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a cukorbetegséged jól van kezelve,nem ájulnál el,sőt talán még csak rosszul sem lennél,mert annyira nem emelkedne meg tőle a cukrod. De egy kezeletlen,vagy nem megfelelően kezelt,diétázó cukorbeteg, akinek amúgy is nagyon magas a cukra a következőket tapasztalja:

gyengeség, álmosság,

kipirult bőr,

égető érzés a szájban,

nagymértékű szomjúság,

nagy mennyiségű vizelet ürítése,

étvágytalanság, fogyás,

émelygés, hányás, hasi fájdalom, fejfájás,

szapora pulzus, végső esetben pedig kóma.

2013. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És mik a tünetei egy nem cukorbeteg embernél? És amúgy az normális ha megettem 2 teáskanál cukort és a bal szemem kicsit elkezdett fájni? tehát mintha fáradt lenne a szemem.
2013. jún. 29. 23:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha bajod lenne tőle, az nem az egyik szemed fájdalma lenne.
2013. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
A kérdés jó. Nekem speciel a szemem szokott kissé fájni, ha magasabb a cukrom, amint visszamegy, ez az érzés elmúlik. Ráadásul csak a bal szememen érzem.
2013. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

semmi bajod nem lenne. a cukorbetegség nem azt jelenti, hogy nem lehet enni semmit, ami tartalmaz cukrot (nyilván ne edd töméntelenül, de ehhez még cukorbetegnek sem kell lenni).


sőt, nekünk azt tanították, hogy ha leesik az ember inzulinszintje, akkor bármi cukrosat kell neki adni, akár cukros vizet. a cukorbetegnek.

2013. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!