Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, cukorbetegség?

Mit tegyek, cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Apukám cukorbeteg (2-es) már évek óta, de nem érdekli, nem tesz ellene semmit.Eszi a tésztát, kenyeret, édességeket.Karácsonykor már 10-es volt a cukra, akkor megijedt, és fogyózott kicsit, 2-3 hónapot, le ment szépen 7-re, de azóta újra zabál ilyen ételeket.Nagyon aggódom, mit tehetnék?Nem mellesleg anyumnak se ártana kis odafigyelés, legutóbbi vérvételen csillagot kapott az ő értéke is.Nem bírom nézni ahogy a halálba eszik magukat.Még csak 54 évesek.

Én egészségesen eszem, és mindig szívesen készítek nekik kaját, de általában ők csinálnak maguknak mást.Ma is tészta lesz a vacsijuk.

Ez a kérdés a családi kapcsolatokba való, de féltem úgy is átennék ide.

Nagyon el vagyok keseredve, tanácsokat várok.Mit tegyek?



2013. máj. 29. 17:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Aki nem akar rá figyelni az nem is fog. felnött ember ráeröszakolni nem lehet. egyébként lehet enni észtát cukorbetegnek csak durum tészta avgy teljes kiörlésű tészta legyen. édességet is lehet enni, de diabetikusat. nagyon finomak vannak már, nem is veszi észre az aki nem tudja hogy az.
2013. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Én ezzel tisztában vagyok.De akkor is, rossz nézni.

Apa 150 kiló, anya is vagy 90-100, szóval mindenképp fogyniuk kéne, nem tésztát zabálni.És gondolom a cukruknak is jót tenne.

A legbosszantóbb, hogy két intelligens emberről beszélünk, pontosan tisztában vannak a következményekkel, azzal hogy mit hogyan kéne enni/tenni, és mégsem teszik.

2013. máj. 29. 17:43
 3/25 anonim ***** válasza:

Van beleszólásod a bevásárlásba? Ha nincs otthon más, csak egészséges étel, akkor könnyű :)


Én készítek graham liszt és búzacsírával dúsított liszt keverékéből tésztát, nokedlit magamnak, palacsintát, gofrit is sütök belőle.

Van diabetikus, kecsap, majonéz, mogyorókrém, lekvárok.


Cukor helyett eritrit és sztívia keverékét használom, négyszer olyan édes, mint a cukor és nincs mellékíze (mondjuk én a sztíviáét se bánom :))


Kenyérből pedig abonett, vagy csökkentett CH tartalmú diab kenyér, vagy van, hogy én sütöm magamnak.

Krumpli helyett édesburgonya, vagy más zöldség.


És vannak gyógyteák is, amik segítenek szinten tartani a cukrot.


A legfontosabb viszont a rendszeres és kiszámított étkezés (lenne) nekik, egy 160 gr szénhidrát/nap diéta nem olyan nagyon durva, szerintem tartható.


Ez egy nagyon jó kis webshop, még tészta is van és 10e felett ingyen kiszállítják a cuccot:

[link]


Tegyék meg érted, a leendő unokákért, ha már magukért nem változtatnak :S

2013. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy ezt mondom de az intelligens ember nem igy áll hozzá ehhez. Az intelligencia nem diploma kérdése sajnos. Szerintem sokmindent nem tudsz tenni. Esetleg titokban cseréld ki a cukrot xilitre. ugyanoylan ize van nem fog nekik feltünni hogy nem kristálycukor. Ez egy kisdolog de talán ez is számit valamennyit.
2013. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van! Nagyon nagy a súlyuk. Ha le tudnának fogyni,valószínűleg a cukrukkal sem lenne baj)legalább is nem ekkora).Te annyit tehetsz,h felhívod a figyelmüket a cukorbetegség káros hatásaira(sokszor:),nyugodtan mondd meg apukádnak,h ha nem figyel oda az evésre előbb utóbb inzulinozhatja magát,ami felborítja az egész életét.Együtt laktok? Ha igen, egyetek együtt és egyék ugyanazt,amit Te.Ha nem, próbáljatok együtt vásárolni és vetess velük olyan ételeket,amik egészségesek.Így talán egy idő múlva "rászoknak" Ők is az egészséges vásárlásra,étkezésre.
2013. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ja, igen és a diétától elég jó ütemben, normálisan csúsznak le a felesleges kilók rólam, olyan heti -1 :)
2013. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

20 éve még senkinek nem adtak inzulint 15-ös cukor alatt. Ma már a 7-et és a 10-et cukorbetegnek tartják. Vicc.

Tényleg fogynia kellene a szüleidnek, ha nem is a cukor miatt elsősorban - pocsék lehet a keringésük ilyen testsúllyal.

A magas cukorszintre természetes megoldás a fahéj. Teába, elsősorban, áztatva, nem főzve, mérhető az eredmény akár már másnap. Az édesítőszereket viszont nem javaslom.

Cukor: a kristálycukrot javasolt lecserélni gyümölcs-cukorra (fruktóz).

2013. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
7-es ez elavult nézet. A fruktóz nagyon rossz hatással van májra már a dietetikusok is tiltják tőle a betegeket. Mivel a cukorbetegség miatt a máj amugy is komolyabban van igénybe véve ezért még jobban kárositja. A természetes édesitőszereket kell használni. (xilit, nyirfacukor, sztevia) Ha fruktózt használsz sürgősen hagyd abba. Ami édesitőszerek károsak azok a szaharin és aszpartam tartalmú szerek. Ezeknek tényleg lehet rákkeltő hatásuk. Ja és a fruktóznak ugyanannyi a kalória értéke mint a cukornak igy fogyásban végképp nem segit. Mig a xilitnek 60%-kal kevesebb a kalória tartalma a szteviának meg tudtommal 0.
2013. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Kedves 08:40!

Értem a jó szándékot, de nem tudod, mi a fruktóz. Én nem dietetikusokra hallgatok, hanem a józan észre, és arra a csekély tudásra, amit birtokolok.

Az édesítőszereknek nem a rákkeltő hatásával van bajom, hanem azzal, hogy lényegében leszoktatják a testet az inzulin-termelésről - ahogy a külsőleg beadott inzulin is rövid idő után véglegesen leállítja még a csekély inzulin-termelést is (egyéb testi folyamatokról nem is beszélve).

A cukorra a testnek szüksége van. Olyannyira, hogy az elraktározott zsírt is átalakítja cukorrá - pontosabban monoszachariddá, ezért a bevitele is monoszacharidból célszerű (a kisebb terhelés miatt...)

Monoszacharid pedig a fruktóz, a glükóz, galaktóz, ribóz, xilóz.

A fogyás pedig nem a cukormegvonástól következik be, és nem is az édesítőszerektől: egészen egyszerűen attól, hogy kevesebbet de jobb minőségűt eszünk. Ez viszont a szülők döntése, amit vagy meghoznak, vagy nem.

A 7-es vércukorszintre pont tegnap akadt ki a barátnőm orvosa - úgyhogy annyira nem elavult nézet.

2013. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Sokaknak pont az a gond hogy túl sok inzulint termel a szervezet. Inzulin rezisztenciája van. Viszont ebből cukorbetegség lesz ha nincs kezelve, késöbb sem kell visszatérni a cukorra ha nem sikerült visszaforditani a folyamatot, szép is lenne..... Minden hozzáértő orvos lebeszél már a fruktózról. Botrányos az a nézet hogy pl zsemlét ehet egy cukorbeteg. könyörgöm az épp úgy fehér liszt mint a kenyér stb.... Szörnyű sok elavult tudású orvos még mindig miket mond..... Nem rég járt igy egy ismerősöm, természetesen a többi orvos akit megkérdezett mind mondat hogy semmi fehér liszt és semmi cukor fruktóz. csakis a természetes édesitőszerek és a tk termékek.
2013. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!