Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kéne tartanom attól, hogy...

Kéne tartanom attól, hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Utánanéztem a 2-es típusú cukorbetegség tüneteinek.

A sebeim elég lassan gyógyulnak (bár "rásegítek" azzal is, hogy mindig piszkálom). 3 liter tiszta vizet megiszom naponta, és nagyon sokat pisilek, nagy mennyiségben. Valahol írták, hogy a gennyes kiütések a szőrtüszőknél is lehetnek a cukorbetegség jelei, nos nekem a hónaljamon szinte mindig vannak pattanások vagy nem tudom mik ezek... Többször is volt, hogy szuri után majdnem elájultam, lehet ez is fontos. A családban egy közeli rokonomról tudjuk, hogy diabéteszes.

A testsúlyom viszont olyan 3 éve hirtelen megnőtt (egy év alatt 11 kiló plusz), de azóta csak pár kilót ingadozik.

Ez alapján mit gondoltok?


2013. jún. 23. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez azért magas vércukor szintet kell igazolni labor vizsgálattal illetve, hogy a vizelet is tartalmaz ürített cukrot.

A szuri utáni ájulás nem tünete a cukor betegségnek.

Ha a hónalj bőrödön vannak baktériumok és borotválod akkor gyakran lehet ott szőrtüsző gyulladás.

Csináltass egy labort, ha az negatív illetve ha igazol is emelkedett értéket, menj el futni vagy konditerembe. A sport csodákat művel túlsúly esetén / már ha van /, feltéve ha rendszeresen műveli az ember.

2013. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
18 évesen nagyon kevés az esélyed a II.-es típusú diabetesre. Ahhoz rengeteg szénhidrátot kéne enned rengeteg ideig.
2013. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy teljes vér és vizeletvizsgálat adna csak választ a kérdésedre.
2013. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!