Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugye nem halok meg holnapig?...

Ugye nem halok meg holnapig? (Segítség! )

Figyelt kérdés
fáj a hasam alatt jobb oldalt, gyengének érzem magam, szédülök, (bár az utobbi kettő lehet azért mert nem ettem) és folyamatosan emelkedik a testhőmérsékletem!.. hogy tudom megvizsgálni itthon (nyomkodással) hogy vakbélgyulladásom van-e?

2013. júl. 7. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Te magadat nem fogod tudni diagnosztizálni, ha nő a lázad, akkor indulj be az ügyeletre, ilyen tünetekkel kidobni biztosan nem fognak, jobb, ha ki leszel vizsgálva.
2013. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha tudsz, gyorsan menjél az ügyeletre, ha erre nincs lehetőséged, akkor mentőt is hívhatsz!

Lehet hogy vakbélgyulladás, de lehet hogy valami vírust kaptál be.

2013. júl. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ja, és dehogy halsz meg, ilyesmire ne is gondolj! :) Szóljál szépen dokinak és rendben lesz minden!

Mióta szúr a hasad egyébként? Vakbélgyulladásnál állítólag annyira tud fájni hogy a falat kaparják az emberek, nem hinném hogy az, de kérlek hívjál orvost!!

2013. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok sem orvost hívni, sem ügyeletre menni. és már voltam vele kóráházba is. ott 4 nap után azt mondták nincs vakbélgyulladásom.. meg voltam többször az ügyeleten is, ott is azt mondták, de én ennek ellenére mégis félek hogy rosszul diagnosztizáltak, és mégis az van. annyira nagyon azért nem fáj hogy a falat kaparnám, csak fájdogál.. a hőmérsékletem 36.5°C
2013. júl. 7. 23:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Mérd meg a hődet végbélben és a hónaljban. Ha 1 C különbség van az hasüregi gyulladást jelez.

De ha ennyire rosszul vagy én ezzel sem foglalatoskodnék, hanem igyekeznék orvoshoz jutni. A perforáció egy pillanat műve és onnantól kezdve nagy baj van. Akut hasként kezelendő, azonnali műtétet kíván. Valamint ilyenkor már középen vágnak és sokkal nagyobbat, hogy át tudják tekinteni a hasüreget, hogy hova folyt a genny és a béltartalom.

Szerintem nincs mire várni, reggelig sok pillanat van és gondolom nem az intenzíven szeretnél ébredni. Add meg magadnak azt az esélyt, hogy ne így legyen.

2013. júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

De ezek szerint nem vagy lázas. Én úgy értelmeztem, hogy nagyon rosszul vagy és lázas.

Akkor van esélyed , hogy túl éled :)

2013. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ez megnyugtató.. nem csak enyhe fájdalom, és szerintem normális hő.. azért írtam ohgy emelkedik, mert mikor először mértem 35.9 volt.. és felment 36 fölé utána..
2013. júl. 7. 23:57
 8/16 poiu ***** válasza:
Úgy tűnik, te kihűlőfélben vagy a 36,5 -tel - ebben a kánikulában. Szerintem ne análisan, hanem vaginálisan mérd a maghőmérsékleted. Lehet, hogy ez önmagában megoldja.
2013. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok..
2013. júl. 8. 00:12
 10/16 anonim ***** válasza:

1 tized °C emelkedést önmagában még nem nevezhetsz emelkedő testhőmérsékletnek. Ha 1-2 órán belül legalább fél fokot emelkedik, akkor már mondhatod, hogy emelkedő testhőmértékleted van, na de 1 tized fok az lehet egyszerű mérési hiba is. Meg az ember testhőmérséklete nem állandó, egy napon belül egy egészséges ember hőmérséklete akár fél fokot is ingadozhat, napszaktól, elfoglaltságtól, fizikai terheléstől, de még a hangulattól függően is. Na meg 37,0 alatt még csak hőemelkedés sincs!

A fájdogálás meg azért nem egy krónikus, halálos betegségre utaló tünet. Írásod alapján lehet hipochondria vagy gyomorideg is.

2013. júl. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!