Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5 hónap késlekedés után még...

5 hónap késlekedés után még van esély sikeres kezelésre gégerák esetében?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem biztos, hogy gégerák, de lassan 5 hónapja érzékelek enyhe panaszokat a torkomban. Ekkor egy rendezvényen nagyon megerőltettem a hangszálaimat és szokásom ellenére néhány pohár tömény szeszt is elfogyasztottam. Azóta hangos beszédnél fáj a torkom/hangszalagom. Időnként kissé fojtott, fátyolos, rekedős a hangom, amit a környezetem nem is észlel, és ami rövid torokköszörülés után elmúlik. Nyákérzet a torokban, ami nyelés után elmúlik. Talán ezzel összefüggő nagyon enyhe gombócérzet.

Soha nem volt szokásom kisebb megfázásokkal, torokfájdalmakkal orvoshoz rohangálni, így az elején azt vártam, hogy mindez elmúlik magától. Később, mivel az ingerküszöböt másnál talán át sem lépő, és az életminőséget nem befolyásoló panaszokról van szó, megpróbáltam nem tudomást venni róla, illetve várni az állapotváltozást, ami se pozitív, se negatív irányban nem történt meg. (Megjegyzem, friss levegőn, mozgással, fizikai aktivitással töltve az időt és nem rákoncentrálva észre sem veszem a panaszokat.)

Fájdalom, nyelési zavar, nehéz légzés, szagos lehelet, stb. továbbra sincs, és nem súlyosbodnak, de fennállnak a leírt tünetek. Viszont a napokban azt vettem észre, hogy a szokásosnál fehérebb lett a nyelvem. Bár nem dohányzom, de megfordult a fejemben a torokrák lehetősége, mert úgy tudom, a kezdeti stádiumban ennek nincsenek fájdalmas tünetei.

Bizarrnak tűnhet a kérdésem; ennyi idő késlekedés után, amennyiben tényleg torokrákról van szó, van még esély a sikeres kezelésre?



2013. júl. 18. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

5 hónapja vannak panaszaiad. Éppen itt az ideje, hogy orvoshoz fordulj, és kivizsgáltasd magad. Nem kellene tovább filozofálni azon mit is érzel valójában, és a gombócérzés zavar-e vagy sem.

Ha daganatod lenne, annak is a minél hamarabbi beavatkozás előnyös. Tehát: hamar az orvoshoz!

2013. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van. A gégerák borzalmas betegség ,de gyógyítható.

Amúgy messze nem biztos,h ez a bajod. Viszont nem gondolkodni kéne a továbbikban ezen,hanem gyorsan gégészetre menni.

2013. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan ugyanezek a panaszaim voltak, és refluxom volt, a visszaáramló gyomorsav marta a torkomat. Meg sem fordult előtte a fejemben, hogy ez lehet a baj, mert a gyomromnak az égvilágon semmi baja nem volt. Kaptam rá gyógyszert, és egy hónap alatt elmúlt. Szóval koporsót még azért ne rendelj! :)
2013. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Valóban össze kell szednem magam és orvoshoz fordulni, de mint írtam, soha nem voltam egy minden aprósággal orvoshoz rohanó valaki. Ahhoz mindig komoly probléma kellett. Ezek meg nem tűnnek annak. (Látszatra.)

Annyit még hozzátennék, hogy tapintásra nincsenek megduzzadva a nyirokcsomók, csak elvétve köhögök, ami inkább khümmögő torokköszörülés és csuklás sem kíséri az étkezéseket. (Ez utóbbiakat is szokták emlegetni tünetként.)

Igazából az is érdekelt volna, hogy a gégerák lefolyása esetében az 5 hónap még kezdeti szakasz-e, vagy már nem. (Bár azt olvastam valahol, hogy Michael Douglas IV stádiumú gégerákos volt és mégis kihozták belőle.)

2013. júl. 18. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincsen gégerákod, felejtsd már el ezt a hülyeséget! :)
2013. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a fenékberugdosást! :)

Ez áll az ellátási lapomon:

Státusz

Erezett hátsó garatfal, vérbő garatnyh, erezett elülső garatívek. Orrban kp vérbő ornyh, kóros vál. nincs. Mko szűkebb hallójáratok, ép dh.

Diagnózisok

J0290 Akut garatgyulladás, nem meghatározott*

J0400 Heveny gégegyulladás

:)

2013. júl. 18. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy megmaradsz! :)
2013. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pedig még az utolsó pillanatban észrevettem egy eléggé határozott kontúrú fehér foltot is a hátsó garatfalamon.

Remélem, tényleg jó a diagnózis, szedem ezerrel a gyogyókat és majd meglátjuk. :)

2013. júl. 19. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy elmúltak-e a panaszaid? Én is ebben a cipőben járok.. Antibiotikumot írtak fel?
2014. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!