Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Már nagyon elegem van....

SOS! Már nagyon elegem van. Epeeltávolítás utáni fájdalmak hónapokkal később is? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Több, mint fél éve vették ki az epém. Azóta nagyon gyakran (hetente min 1szer, de inkább többször)fáj a hasam, fent középen. Csak ébredés után jelentkezik. Hol erre ébredek, hol pedig felkelés után 10-20 perccel jön. Néha tűrhető, de sokszor nagyon durván fáj. Ilyenkor mi történik? Amit megfigyeltem, hogy amikor stresszes vagyok, akkor tuti jön a fájdalom. De néha jókedvemben is megtalál. Van erre valami ötletetek? (csendben megjegyezném, hogy a műtét előtt pontosan így kezdődött ez a dolog, pokoli fájdalom a has felső részén. A kórházban pedig először gyomorfekélyre gyanakodtak, de leküldtek egy endoszkópot és teljesen egészséges volt. Az UH sok követ mutatott ki és mivel be is volt gyulladva a hólyag, kivették)

2013. júl. 2. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Stressztől nem fájhat? Olyat is hallottam már.
2013. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy akkor nem volt fekély, most még lehet.
2013. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Ezek szerint a részletes leírást nem olvastad el.. " Amit megfigyeltem, hogy amikor stresszes vagyok, akkor tuti jön a fájdalom." Tehát igen, stressztől fáj. De gyakran nem stresszelek és mégis fáj.

Kedves 2.

Nem hiszem, hogy azóta kialakult volna fekély, mert: ez a tünet a műtét előtt és közvetlenül (nem pont utána, de napokkal-hetekkel később) a műtét után is jelentkezett. Tehát nem az utóbbi pár hétben kezdődött, hanem már régóta.

Azért köszönöm.


Van még ötlet?

2013. júl. 4. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az epeutakban gyakran képződik újabb kicsiny rizsszemnyi epekő. Ha stresszes az ember általában minden izma összehúzódik, így az epeutak sima izmai is. Nyugalmi állapotba a kis epekő mellett el tud folyni a máj által termelődött epe, viszont ha egy kicsit összehúzódik akkor már egyből nem. Ha epetermelést serkentő kaját eszel az is tud ilyet csinálni teljes jókedv közepette is.

Tulajdonképpen én a nyombélben levő kis fekélyt sem vetném el teljesen, mert epeműtétkor nemcsak a követ távolítják el, hanem az epehólyagot is. Gyakorlatilag megszűnik a raktár. A májban az epe folyamatosan termelődik mindenkinél, első körben az epehólyagba jut itt tárolódik és étkezéskor kiürül különböző ingerre, napjában akár 5-6x is. Ha nincs epehólyag akkor folyamatosan ürül az epe a patkóbélbe és ha az üres akkor akár a nyálkahártyán az epesavak felmaródást is okozhatnak és hónapok alatt kis fekélyek kialakulhatnak.

Nem volt mostanában hasi UH? Ezzel megnézhetnék, hogy nincs-e az epevezetékben ismét kicsi kő illetve az epeutakban a kő miatt pangás.

2013. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen. Ne emelj egyszerre sokat, mert az megterheli az epét a májat stb...
2013. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!