Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem differenciált autoimmun...

Nem differenciált autoimmun syndroma betegségem van. Ez tulajdonképpen a kezek és lábak zsibbadása, érzéketlensége (az én esetemben). A többi lent?

Figyelt kérdés
Lassan már másfél éve tart,de javulófélben vagyok.Medrolt,vagyis szteroidot szedek rá.Ezen kívül a hozzá tartozó gyógyszereket(amiket a medrol kivon a szervezetből).Plusz még pajzsmirigy alulműködésem is van.A kérdésem az lenne,hogy erre kaphatnék-e orvosilag leszázalékolást?Ha igen,mekkorát?A lábamat nehezen használom lépcsőzésnél és még a menés sem megy túl simán.Munkanélküli vagyok,a szakmámban már nem tudok elhelyezkedni.A segélynek,amit eddig kaptam lejárt az ideje.Nem tudom mihez kezdjek ezután?Csak a leszázalékolás segíthet,amit nem tudok,hogy megkapok-e ezekre a betegségekre?

#segély #Medrol #autoimmun syndroma
2013. júl. 22. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló tünetekkel állapítottak meg nálam 34%-os egészségkárosodást ... de azért meg kell próbálni.
2013. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
Meg kell próbálni. A pajzsmirigy alulműködésed valószínűleg nem plusz, hanem következmény. Nem csak a leszázalékolás segíthet. Nem tudom, milyen vizsgálatokon mentél át. Ha nem volt: kellene egy alapos allergiavizsgálat és meg kellene nézetni a glutén érzékenységet. Van-e fémallergiád? Érdemes lenne pár hónapra kiiktatni a glutént. Delagilt kaptál?
2013. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Számos vizsgálaton mentem át,először SM diagnózist állapítottak meg,de szerencsére kiderült,nem az.Így még azóta sem tudják pontosan melyik fajta,csak az a biztos,hogy autoimmun.Voltam az alap laborvizsgálatokon+röntgen+MR+EMG és még egy pár.Delagilt nem kaptam.
2013. júl. 22. 23:27
 4/5 poiu ***** válasza:

Ez a nem differenciált izé annyit jelent, hogy látjuk, hogy baj van, de fogalmunk sincs, hogy mi lesz belőle. Az autoimmunbetegség kialakulásának van oka, de valamiért az orvosok egy jó (rossz:-) része nem az okot keresi, hanem a tünetet enyhíti - pl. szteroiddal. A Delagil is tüneti kezelés, van akinek bejön, és nem árt annyit, mint a szteroid. Az ok lehet allergia fémre (akár fogtömésre), kajára, tejfehérjére bármire. A cöliákia is autoimmun betegség. Lehet a háttérben valami krónikus fertőzés (nőknél ez gyakran húgyúti), tehát ezeket kellene szépen sorban kizárni. Étrendben a legkézenfekvőbb a paleo: 2-3 hónapig ne egyél glutént, tejterméket, hüvelyeseket. Helyette zöldség + hús.

Az autoimmunbetegség azt jelenti, hogy gyulladásban van a szervezeted. A gyulladás okát kell megkeresni.

2013. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen azt tudtam,hogy az autoimmun valami gyulladásos betegség,de akkor ezek szerint hiába szedem a szteroidot,csak csökkenti a tüneteket és nem gyógyít ki belőle?Már így is híztam tőle jó pár kilót.Allergiavizsgálatot nem csináltak,még csak eszükbe sem jutott.Majd ha megyek vissza a dokihoz rá is fogok kérdezni.Köszönöm a tanácsot.
2013. júl. 24. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!