Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiben felmerül az öngyilkossá...

Akiben felmerül az öngyilkosság tulajdonképpen már halott?

Figyelt kérdés
Hisz gyakorlatilag nem él az ilyen ember, inkább csak stagnál, valami létfenntartási szinten, de az élet konkrét mozgás volna, amit nem gyakorol. Ahelyett, hogy valamely irányba elmozdulna, bármilyen tevékenység felé, esetleg kapcsolatait bővítené, vagy ápolná a meglévőket, inkább csak van és magába fordulva ugyanazokat a sémákat mantrázza magába, hogy milyen xar az élet, és ebből nem tud kilépni, szóval egy helyben áll, ami nem a jó állás mint a nirvana.
2013. máj. 7. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez igy hülyeség, sok emberben - szerintem gyakorlatilag mindenkiben - felmerül valamikor az életében az öngyilkosság gondolata, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezzel vége az aktiv életének.

A legtöbben rövid idö után az egészet elvetik, mint értelmetlen dolgot és ugyanúgy élnek, mint korábban.

2013. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem reméljük együtt, hogy a kérdésre a válasz 'nem'.
2013. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még élek...
2013. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor mindenki halott! Én úgy gondolom hogy az emberek túlnyomó többsége valamikor valamelyik életszakaszában már gondolt erre a lehetőségre. Aki pedig nem, az vagy piszok szerencsés, vagy még túl fiatal.
2013. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Miért lenne az?
2013. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként esete is válogatja.


Mennyire komolyan merül fel az öngyilkosság gondolata? Ha nagyon súlyos ez az állapot, tényleg 'élő-halott' lehet az ember, s persze ez tettlegességben csúcsosodhat ki.


Ha erre gondolunk, akkor igen, szélsőséges esetben találó lehet a 'halott' vagy 'élő-halott' megnevezés egy már betegségnek számító öngyilkossági vággyal egybekötött lelki/pszichés állapotban.

2013. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eléggé ismert számomra is ez az érzés. Ameddig nem jutsz ki bármilyen módon is ebből az állapotból, minden nap egy kicsit meghalsz.

Én mondjuk igyekszem javítani a sorsomon, de a depresszió azért rendesen meggátol benne. Magammal küzdök.

Voltam már néhányszor úgy lelkileg, hogy megteszem, de még sohase volt meg a végső elhatározás. Erre igazából annyi a recept, hogy bele kell fogni dolgokba, és ha sikerül, boldogság van, ha nem, akkor úgyis csak az öngyilkosság felé billen a mérleg egy idő után.

2013. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!