Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet, akkor ez most mi?

Véres széklet, akkor ez most mi?

Figyelt kérdés
Tegnap észre vettem hogy székelés után a vécépapiron nagyon kis mennyiségű vér volt, kis pöttynek mondanám, de élénk piros. Utoljára 2 hete volt ilyen, lehet hogy volt utána is de nem nagyon figyeltem. Néha szokott fájni balul az alhasamnál. Elég gyakran volt az elmúlt napokba székrekedésem, de tegnap teljesen normális volt, ezért nem értem hogy mégis miért volt véres a vécépapir. Maga az ürüléken nem láttam hogy az lett volna. Nem viszket sem semmi a végbélnyilás, szeretném tudni hogy mi a baj..

2013. júl. 23. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A vér az mindig kóros a székleten illetve az ami a végbélből ürül. Utána kellene ennek járni, pláne, ha már ismétlődik. Legnagyobb valószínűsége az aranyér kisebb sérüléséről lehet szó, de, Hát van egy de, mert más is lehet a háttérben: vastagbél polip, fekélyes vastagbél gyulladás, diverticulosis / ilyen kis kitüremkedés a vastagbélen/ és esetleg valami rosszindulatú elváltozás.

Az is lehet, hogy amikor székrekedésed volt, akkor a végbélnyílás hámja sérült, és most valamiért ismét kivérzett. Úgyhogy sok lehetőség van, de ezt szakember tudja megmondani neked, hogy melyik.

2013. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a székletedben nem volt vér,aranyér,v. berepedés. Mindkettő lehet.
2013. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!