Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 éve miért fájhat a hátam?...

16 éve miért fájhat a hátam? Aki esetleg hasonló tünetekkel és mr eredményel rendelkezik, írja meg hogy milyen gyógyszer esetleg más kezelés vált be, és hogy volt e szükség mütétre a késöbiekben ha semmi nem vált be!

Figyelt kérdés
35 éves 6 gyermekes anyuka vagyok,16 éves korom óta kis megszakitásokkal derékfájástól szenvedek,az elmúlt hónapokban szinte már állandósult a fájdalom,már kezdek hozzászokni,hogy igy kell hogy éljek,de ez nem állapot,hisz a legkisebb gyerköc még csak 15 hónapos,jártam már reumatológián 2000-ben ,ott azt mondták szedjek cataflamot,nem használt most áprils óta elég erösek lettek a fájdalmaim,orvoshoz mentem hogy már végleg vizsgálják ki fájdalmam okát,(szedtem xiloxot,miderizont,ezek nem igazán haszáltak)!konzervatív terápiát javasoltak,de hát segítségem nincs,akire a picit hagynám,ezért sajnos nem tudok külömbözö terápiákra járni,ami marad az max.a gyógyszeres kezelés,de már abba se hiszek hogy más félék használnának!idegsebészhez kerültem aki MR vizsgálatra küldött,melynek az eredménye a következő:gerinc mr vizsgálata natív!A lumbalis lordosis megtartott.a conusmedullaris az L.I.csigolya magaságában végzödik.az L.I.-II. csigolyák közötti discus dehydrált,dorsalisan kiegyenesedett.az L.III-IV. csigolyák közötti discus pereme jobb oldalon foraminálisan enyhén elöboltosul,compressiot nem okoz.az L.IV-V. csigolyák közötti discus jobb oldali túlsúllyal centrálisan mérsékelten elöboltosul,a durazsákon kis benyomatot okoz.az L.V.-S.I.segmentumok között discus ugyancsak jobb oldali túlsúllyal elöbolosul,a jobb S.I.gyök eredését eléri.az alsó umbalis kisizületekben mérsékelt fokú arthrosis van.a discus peremek a neuroforameneket kissé szükitik.VÉLEMÉNY:polydiscopathia.jobb oldali mérsékelt centrolateralis protrusio az L.IV.-V.és S.I. segmentumok közötti discusokon!
2013. júl. 30. 12:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!