Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » évek óta tartó gerinc problémá...

évek óta tartó gerinc problémáim, mitöl lehetnek? Aki esetleg hasonló tünetekkel és mr eredményel rendelkezik, írja meg hogy milyen gyógyszer esetleg más kezelés vált be, és hogy volt e szükség mütétre a késöbiekben ha semmi nem vált be!

Figyelt kérdés
35 éves 6 gyermekes anyuka vagyok,16 éves korom óta kis megszakitásokkal derékfájástól szenvedek,az elmúlt hónapokban szinte már állandósult a fájdalom,már kezdek hozzászokni,hogy igy kell hogy éljek,de ez nem állapot,hisz a legkisebb gyerköc még csak 15 hónapos,jártam már reumatológián 2000-ben ,ott azt mondták szedjek cataflamot,nem használt most áprils óta elég erösek lettek a fájdalmaim,orvoshoz mentem hogy már végleg vizsgálják ki fájdalmam okát,(szedtem xiloxot,miderizont,ezek nem igazán haszáltak)!konzervatív terápiát javasoltak,de hát segítségem nincs,akire a picit hagynám,ezért sajnos nem tudok külömbözö terápiákra járni,ami marad az max.a gyógyszeres kezelés,de már abba se hiszek hogy más félék használnának!idegsebészhez kerültem aki MR vizsgálatra küldött,melynek az eredménye a következő:gerinc mr vizsgálata natív!A lumbalis lordosis megtartott.a conusmedullaris az L.I.csigolya magaságában végzödik.az L.I.-II. csigolyák közötti discus dehydrált,dorsalisan kiegyenesedett.az L.III-IV. csigolyák közötti discus pereme jobb oldalon foraminálisan enyhén elöboltosul,compressiot nem okoz.az L.IV-V. csigolyák közötti discus jobb oldali túlsúllyal centrálisan mérsékelten elöboltosul,a durazsákon kis benyomatot okoz.az L.V.-S.I.segmentumok között discus ugyancsak jobb oldali túlsúllyal elöbolosul,a jobb S.I.gyök eredését eléri.az alsó umbalis kisizületekben mérsékelt fokú arthrosis van.a discus peremek a neuroforameneket kissé szükitik.VÉLEMÉNY:polydiscopathia.jobb oldali mérsékelt centrolateralis protrusio az L.IV.-V.és S.I. segmentumok közötti discusokon!
2013. júl. 30. 12:48
 1/3 zabmester ***** válasza:
Bocs, hogy nem tudok szakszerű választ adni, de nem értem igazán, a Cataflam is, meg a Xilox is fájdalomcsillapító (a Xilox ráadásul tényleg nagyon erős), ez csak tüneti kezelés, ráadásul ha ezek sem hatnak, akkor ez nem gyenge fájdalom lehet. Hogyhogy csak fájdalomcsillapítókat kaptál?
2013. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg érdemes lenne természetes alapú porc és csontépítőket fogyasztanod. Jobbulást!
2013. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csontkovács!
2014. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!