Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 28 hetes kismama vagyok és a...

28 hetes kismama vagyok és a vizeletemben rengeteg a baktérium és az orvos antibiotikumot írt fel de én félek beszedni nehogy valami baja legyen a babának. Van valami módszert hogy mivel lehet eltávolítani a baktériumokat?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az orvosod figyelembe vette, hogy terhes vagy és úgy ítélte meg, hogy a kezeletlen húgyúti fertőzés nagyobb rizikó rád és a gyerekre nézve mint az antibiotikum. Szedd be a gyógyszert.
2013. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvossal konzultálva tőzegáfonya,stb. Csak orvossal konzultálva!
2013. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért írt fel az orvos antibiotikumot, hogy ne legyen belőle komolyabb gyulladás. Terhesség esetén akár kismedencei / hólyaghurut/ vagy egyéb hasűri gyulladás / vesemedence gyulladás például/ vetélést okoz. Maga a baktérium toxinok miatt illetve a gyulladás mindenhol helyi vérbőséget okoz / lásd egy pattanás is milyen piros tőle aztán csak gombostűfejnyi helyen lesz benne genny, itt pedig jóval nagyobb terület érintett !!/

valamint ha a kórokozó bekerül a véredbe az ugye a méhlepényen keresztül eljut a magzathoz és miután az egész testében keringeni fog nem szervi lokalizációban jelenik meg nála a gyulladás , hogy pl tüdőgyulladás vagy vesemedence gyulladás hanem általános tünetekben, nem megfoghatókban. És még ugye segíteni sem tudnak neki, hisz még bent kéne maradnia pár hetet. Szerintem nagyobb kockázatot vállalsz ha nem szeded be, mintha igen. Ilyenkor olyan antibiotikumot adnak, amit az éppen mondjuk fertőzéssel megszülető újszülöttnek is adható.

Koraszülöttek is kapnak antibiotikumot injekcióban, mivel szájon át nem megbízható a felszívódás, valamint a szirup az első hetekben kifejezett hasmenést okoz, amíg meg nem érik a bélnyálkahártya.

2013. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia!Ha beszeded az antibiotikumot, akkor utána probiotikumot is szedj a hasznos bélbacik visszaállítására, amik jobb szaporodásához célszerű prebiotikumot is fogyasztani.Ez lehet akár a tőzegáfonyát is tartalmazó stabilizált Aloe Vera ital, aminek többek között még baktériumölő hatása is van.Szedhetsz még természetes antibiotkumokat is, amiknek nincs káros mellékhatásuk.Jobbulást!
2013. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyilván az orvos tudja, hogy terhes vagy, és olyan készítményt írt fel, amely nem árt a babának.

Ezzel szemben, ha nem szeded be, és ráterjed a gyulladás a kismedencédre, abból bizony lehet vetélés.

2013. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Aloét ne szedj, tilos lehet a mérgek miatt amiket tartalmaz. Kérdezz meg orvos végzettségű fitoterapeutát igazolja!
2013. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves T_A! Az aloénak közel 300 fajtája van Az orvosi aloe, az Aloe Vera belső kocsonyás része nem mérgező, nem hogy terhes anyukáknak, de csecsemőknek is adható.Orvosi ajánlások is vannak rá (könyvek is találhatók), a tapasztalatokról nem is beszélve.A levél külső részében valóban vannak hashajtó és egyéb hatású hatóanyagok, amik miatt azt a részét a terhesek nem fogyaszhatják.Ezért kell megfelelő minőséget választani, olyan forrásból, ahol még az orvosi háttér is biztosított.Én ilyet javasoltam, mert ez segíthetne a kérdezőnek.Nyugodtan fogyaszthatja és akár olyan orvosokkal, terhesekkel, anyukákkal is konzultálhat, akik rendszeresen maguk is isszák megelégedéssel.
2013. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Konkrét termék nem volt megnevezve, általában véve pedig nem ajánlott mivel néhány összetevő vetélést okozhat. Tudom, hiszen kismama és gyermek táplálásból is szigorlatoztam. ;)
2013. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves T_A!Ez valóban így van.Ezért az orvosi aloét, és annak is csak a belső kocsonyás levét lehet nyugodtan fogyasztani.Orvosi, állatorvosi tankönyvekben az aloéról általánosságban írnak , van ahol mérgzőnek feltűntetve.Jó pár orvos éppen ezért nem merte alkalmazni, míg nem tapasztalta meg a jótékony hatását, nézett utána és változott meg gyökeresen a véleménye.A konkrét termékeket itt nem nagyon lehet megnevezni, így jogos, sőt fontos is volt az észrevétel.
2013. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hahó!! Nem az aloe volt a kérdés.

Nyilván van sokféle antibiotikum jellegű cucc, de nem gondolom, hogy terhesen kellene ezekkel kisérletezgetni, és igen a pici babák is kapnak antibiot, sőt szoptatni is lehet antibiotikummal.

2013. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!