Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek magas a vérnyomása, az...

Akinek magas a vérnyomása, az ihat alkoholt?

Figyelt kérdés
Nem tudom mivel győzhetném meg a páromat ,hogy ne igyon napi 2liter sört. Vagyis mivel beszélhetném le róla. Magas a vérnyomása, cigizik, nyugtatót is szed..emellett napi 4-5doboz sört iszik. Most kellene szednie egy antibiotikumot is...és semmivel sem tudtam eddig meggyőzni ,hogy ez hosszútávon nem vezet semmi jóra.
2013. aug. 1. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomáscsökkentő és a z antibiotikum miatt ihatna sört,de a nyugtatóval már nem. Amúgy magasvérnyomásos betegnek azért nem szabad alkoholt inni,mert amikor issza,ugyan csökken tőle a vérnyomás,de másnap viszont megemelkedik. "profi" alkoholisták ezt tudják és amikor isznak nem is veszik be a gyógyszerüket,másnap viszont többet vesznek be.
2013. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szed vérnyomácsökkentőt ( még )..nem rég derült ki ,hogy magas neki. Meg is ijedt,hogy majd élete végéig szednie kell, ezért két hétre leállt a sörrel ( meg vodkável ), egészségesen étkezik..de sajnos az alkoholt meg a cigit nem tudja elhagyni. Mondjuk az jó ,hogy a diétát tartja,de szerintem jobban kellene vigyáznia..nyugtatóra alkohol..már az is rossz :(
2013. aug. 1. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy aggódsz, de nem a vérnyomása aggaszt, hanem a súlyos alkoholfüggősége!!


Egyébként az alkohol MINDEN állapoton, betegségen ront, és MINDEN szervet, szervrendszert megbetegít hosszabb távon is.

2013. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos,ha magas a vérnyomása(nem tudom hány éves) és gyógyszert kell szednie,arra kell készülni,h ez élete végéig szól. A magas vérnyomás nem olyan,mint egy torokfájás,h beveszel X adag gyógyszert és meggyógyulsz. Ezt mindig szedni kell. Ha közben normális a vérnyomása,az a gyógyszer miatt van,de ha abbahagyja, ismét magas lesz. És,ahogy írtam,az alkohol pillanatnyilag csökkenti a vérnyomást,de utána még jobban megemeli. Azt is tudni kell,h ha úgy dönt az alkoholt választja,akkor is szedni kell a vérnyomáscsökkentőt.Inkább igyon és vegye be,mint igyon és ne vegye be. Viszont a nyugtatót abba kell hagyni alkohol mellett. Tényleg itt a fő probléma maga az alkoholizálás.
2013. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj ,hogy bármit mondok ezzel kapcsolatban megsértődik. Középkorú egyébként és nem szed vérnyomáscsökkentő gyógyszert ( még..bár orvosnál sem volt vele :S )
2013. aug. 2. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!