Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ételmérgezés, fertőzés, vagy...

Ételmérgezés, fertőzés, vagy napszúrás?

Figyelt kérdés

Én vigyázok otthon a tesómra és tegnap sírva hívott fel, hogy nagyon fáj a feje, el kellett érte mennem a napközibe. Azt mondta, hogy gyöngyöt fűztek és egy fa alatt voltak reggel 9től fél 1ig (37 fok volt) és bár ivott eleget, de meleg volt és nem tudta felhúzni a sapkáját (felmostak és nem mehetett vissza érte, nehogy tönkretegye más munkáját) akkor még csak a feje fájt, de annyira, hogy sírdogált. Kapott gyógyszert rá, borogatást, behúztuk a függönyöket és pihent, reggel azt mondta, még egy picit szédülget, de jól van és elmenne megint. Ma benn voltak, de fél 1 körül ismét sírva hívott, hogy hányt és fáj a feje. Amikor odaértem, akkor még 3x hányt, most ismét otthon van velem, pár napig biztosan itt is marad a hűvösebb szobában behúzott függönnyel, pihengél szépen a csendben. Azóta is hányt, láza nincs, de a feje fáj eléggé. Mielőtt hányni kezdett, sokat ivott, jóval kevesebb jött ki, mint amennyit megitattam vele, de aggódok. A napköziben azt mondták, hogy nincs más beteg, itthon is mindenki egészséges, strandon sem jártunk mostanában és buszra sem szállt. Szerintetek napszúrást/hőgutát kaphatott, vagy elkapott valamit? Lehetséges, hogy csak a 2. napon kezdjen el hányni? Hasmenése nincs.

Mikorra lesz jobban? A hányás sokáig elhúzódhat? Köszönöm előre is minden jó szándékú embernek a segítséget!!!



2013. aug. 6. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk róla, ezek szerint inkább napszúrás, olvasd el

[link]


Persze nem ártana orvost hívni hozzá.

2013. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább napszúrás, bár akkor szokott lenni hőemelkedés vagy láz is.
2013. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem, hogy már jól lesz.

Kapott egy fél daedalont, azóta nem hányt szegénykém. A fejfájása is jobb lett. Remélem, hogy éjszaka is jól lesz és holnapra kutya baja sem lesz.

2013. aug. 6. 16:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Azóta még többet hány... komolyan, ha ilyen lesz szülőnek lenni, ennyire aggódni fogok minden alkalommal... ez borzasztó... a szívem beleszakad... szerintem ő viseli könnyebben...
2013. aug. 6. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban van már?
2013. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alszik szegénykém, de még hányt... ha hajnalban, vagy reggel is folytatja, akkor be kell vinnem ügyeletre. Közben folyton azt mondogatja, hogy jól van, de most mennyivel jobban van, ... komolyan engem visel meg jobban a dolog, a szívem beleszakad. Gondolom majd szülőként ez még rosszabb lesz.
2013. aug. 6. 23:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hányt egész éjjel, most is úgy néz ki, hogy jól van. Szép lassan inni is tud. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. aug. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!