Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan fogyjak? Mit csináljak?...

Hogyan fogyjak? Mit csináljak? Kit kérdezzek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2011 szeptemberébe derült ki hogy alul működik a pajzsmirigyem. Azóta gyógyszert szedek rá. L-thyroxin-t, 50mikrogramm, minden reggel 1db szem. Azt hittem, hogy egy idő után le fogok fogyni, de nem.. Próbáltam mindent, futás, normális étkezés, napi 4-5x. Este 6 után nem ettem/eszek de semmi.. 1x lefogytam 6 kg-ot, de csak mert beteg voltam és 2 nap alatt 15-20x voltam wc-n és minden kijött belőlem.. így lettem 98ról 92.. De ez úgy mond semmi.. 172-173cm vagyok, ami azt jelenti, hogy az ideális testsúlyom 65kg lenne.. a kérdésem az lenne, hogy mit csináljak? Mármint hogy orvost kérdezzek? milyen gyógyszer kell? műteni lehet a pajzsmirigyet? Már ideg beteg leszek teljesen.. sovány akarok lenni. Rosszul vagyok, hogy más a szénsavas üdítőket, kólát issza egésznap a gép előtt, tömi a cukros sütiket meg a csipszet meg minden szart magába, én meg koplalnék meg edzenék de szart sem érek el vele.. itt a vége, valami gyógyszer, vagy hánytató de valahogy le akarok fogyni.. Kérlek segítsetek :(

2013. aug. 10. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi válaszom, picit átírtam, hátha segít.

Srác vagyok +-10 kg-kat mozgattam le-fel magamról, igénytől függően és működött, de ez nem megy gyorsan, sajnos havi 1-2 kg a maximum. A profik (modellek/színészek/testépítők) CSAK a kalóriaszámolást használják, más módszer nincs, varázsszerek, gyógyszerek csak finoman avatkoznak be, a lényeg nem ez.

Receptek, életszemlélet: [link]

Online segítség (én ezzel fogytam-híztam, állat jó): [link]

Orvosi oldal, hány kalóriát egyél (ez van egyébként a myfitnesspal-on is): [link]

Röviden a lényege: 7000 kcal mínusz, 1 kg súlyveszteség, így heti 0.5 kg fogyás heti 3500 kcal mínuszt igényel, ami napi 500kcal mínusz.

Ami havi 2 kg-nál több fogyást ígér, az vízveszteség, visszajön hamar, nem igaz. Minden más módszer, ami működik, az valamilyen csavaros módja a kalóriakorlátozásos diétának. Varázslatok nincsenek, ha lennének, akkor egyetlen testépítő sem diétázna, csak varázsolnának. Zsírégető étrend nincs, értelmes diétás étrendek viszont vannak, lsd. a fenti blogon, rengeteg finom kaja van.

Kérj segítséget, jelentős a túlsúlyod, baj lesz belőle, egyedül semmit nem fogsz elérni. Dietetikus, testépítő edző, háziorvos, bármelyik jó lehet, de rendszeresen, hónapokig kell járnod, mérni kell a súlyod és a fogyókúra évekig fog tartani, reálisan kb. annyi idő alatt tudod vékonyra enni magad, mint amennyi időt az ellenkezőjére szántál.

Van egy rossz hírem ráadásul, a pajzsmirigy téma csak egy része a gondnak, valójában a rossz táplálkozásod és a mozgáshiányod a gond, amíg ezt nem látod be, semmilyen módszer nem ér semmit.

Ha nagyon nem megy semmi, végül a gyomorgyűrű megoldhatja, de szerintem nem kellene eddig menni, sima diéta + rendszeres mozgás segíteni fog.

Sok sikert!

2013. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos tényleg, de az a baj, hogy inkább választanám a kést.. :) műtét, gyors fogyást akarok, nem biztosat. Persze tudom, hogy nem lehetek egyik napról a másikra 55kg.. de valami gyógyszer vagy valami ami felgyorsítja a pajzsmirigyet.. azért vagyok ilyen mert alulműködik a pajzsmirigyem. Szóval szerintem az orvosoknak tudniuk kéne beavatkozni.. ://
2013. aug. 11. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyomorgyűrű - ballon a legjobb, tényleg erős a túlsúlyod, kérdés, hogy a Te korodban, súlyoddal ezt megcsinálják-e, erre a háziorvos adhat választ. Ha ez a párkapcsolatban nem is okoz most gondot (mert pl. a párod így szeret), ezer olyan gonddal fogsz szembesülni 40-50 éves korban vagy picit később, amit csak most tudsz megállítani (cukorbetegség, visszerek, láb és hátfájás, szívgondok, stb.). Járd körbe a témát, de valójában egyszerű fizika az egész, valahogyan le kell csökkenteni az elfogyasztott étel kalóriatartalmát (radikálisan) és radikálisan növelni a mozgást.

Újra leírom, nincsenek csodaszerek, szétverheted a teljes szervezeted, ha ellenőrizetlen vackokat kezdenél szedni, ráadásul nem használnak, többnyire hasmenést és vízveszteséget okoznak, a zsír ettől nem távozik. A net tele van ilyenekkel, nem véletlen, hogy ennyi fogy belőlük, mivel egyik sem használ, a fogyókúrázók pedig mindig áttérnek az új varázsszerre.

2013. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon nem értek ehhez a kalória számoláshoz, de még ha értenék is a szüleim nincsennek olyan helyzetbe, hogy csak miattam külön fajta élelmiszereket vásároljanak.. apámnak is, anyámnak is, öcséimnek is jó a kenyér, vaj, szalámi, párizsi, kenőmájas, meg ugye van főt étel is minden nap, meg a hús.. és ennyi.. Most ha én odaállnék eléjük, hogy na, nekem vegyetek csak barna kenyeret (az az egészségesebb, a teljes kiőrlésű? vagy nem is tudom), meg sok zöldséget és gyümölcsöt, mert leakarok fogyni és egészségesen akarok enni, akkor anyám mondaná hogy: "fogyni akarsz? ne egyél!".. -.-" a Másik meg, hogy tényleg normálisan mozogtam, de semmi nem történt.. ráadásul ezt mind amellett csináltam, hogy napi több óra hossza séta meg volt, és testnevelés órán is rendesen meg csinálok mindig mindent.. és még az étkezésre is oda figyeltem.. és így semmi? még 2 kg se ment le.. az hogy egyszer lement 6 kg, az egy dolog, mert az azért volt mert beteg voltam és 1napon keresztül folyton wc-re jártam..

Párkapcsolat ? Hm.. jó is lenne, de ilyen testtel soha.. :) Azért mert amíg nem tudok úgy a tükör elé állni, hogy igen, jól nézel ki fiam, addig nem tudok ilyennel foglalkozni hogy párkapcsolat. :)

Én tényleg nem csodaszereket akarok szedni, inkább a pajzsmiriggyel szeretnék foglalkozni, hisz logikus, alul működés jele a túlsúly, túlműködésnél meg az ellenkezője.. Akkor az orvosok csak tudnának neki csinálni valamit nem? Nem csoda bogyókat akarok szedni, eszemben sincs.. Azt akarom, hogy orvosok kezdjenek valamit a pajzsmirigynek, és arra írjanak valami gyógyszert, vagy ha meg tudják műteni, akkor műtsék.. :))

De nagyon köszönöm a válaszodat, tudom hogy segíteni szeretnél! :))

2013. aug. 12. 09:45
 5/11 A kérdező kommentje:
jajj, ne haragudj, azt nem írtam hogy húst nem eszek.. csak virslit meg szalámit, de az ilyen egészségesebb mint hal meg ilyenket már nem tudom meg enni, mert undorítóak a számomra.. ://
2013. aug. 12. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Már bocs, de te csak kifogásokat keresel. A betegségedre fogsz mindent. Pedig miután kezelve vagy, a pajzsmirigyed gyógyszerrel rendben van tartva. Így azzal nincs is gond.

Bár, nem olvastam végig a nyafogásodat, de hogy hús helyett ilyen minden szart tartalmazó szalámit meg virslit eszel az nonszensz. Azok tele vannak mindenféle adalékanyagokkal, meg szójával(fitoösztrogén!).

Fogyni kell koplalással 90 alá, amivel már mozogni is lehet és onnantól egyre intenzívebben edzeni.

2013. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a #6-os kollégának igaza van...A pajzsmirigy probléma csak egy tényező, a tényleges ok, hogy sok, hízlaló ételt eszel és keveset mozogsz. Hidd el, az összes dagadt ismerősömnek van pajzsmirigy problémája, vagy valós, vagy képzelt vagy egyszer volt vagy majd egyszer lesz neki, és amikor az étkezésről és a mozgásról piszkálom őket, mindig kiderül, hogy hát igen, sokat esznek és keveset mozognak.

No, az első feladat, nézd meg a myfitnesspal alkalmazást, ingyenes. Próbáld meg írni benne, hogy mit eszel és mennyit. NEM KELL ÉRTENI A KALÓRIASZÁMOLÁSHOZ, mérni kell a kaját és írni, ennyi. Ha nincsen mérleged, 1000 Ft-ért lehet e-bay-ről grammpontos patikamérleget rendelni.

NE FOGYÓKÚRÁZZ, edd amit eddig, csak TUDD, hogy mit eszel és mennyit, minden itt kezdődik, csináld 2 hétig.

Utána küldd meg ide a profilod linkjét, hogy megnézhessük, mit eszel, picit többet fogunk tudni, hol a gond.

Egyébként főtt húst sokat ehetsz, csirkét bőr nélkül bátran, mellesleg nyár van, zöldség-gyümölcs olcsó most, sok zöldséggel, aprómagvas gyümölcsökkel gyönyörűen lehet diétázni. Főzeléket (rántás nélkül), húslevest ehetsz, pont emiatt kellene megtanulni, hogy mi hízlal és mi nem. Még kolbászt is ehetsz, csak kevesebbet, vékonyra vágva, sok zöldséggel. A szüleiddel meg beszélj ezek után, vagy mutasd meg nekik ezt a levelet, a Te súlyod nem egy anorexiás hisztérika esztétikai problémája, BETEG vagy (ezt a súlyt, már így hívják) és még BETEGEBB leszel, ha nem tudsz reális súlyra lefogyni. Mellesleg ők hízlaltak ekkorára, az ő felelősségük is, hogy egészséges légy. Hány éves vagy egyébként? Jól gondolom, lány vagy?

Még egy tipp: keleti küzdősport, baromi jól lefogyaszt és rengeteget tanulhatsz, alázatot, fegyelmet, étkezést is akár. Újra leírom (még sokszor fogom), nincsenek szerek arra, hogy naponta telenyomod magad kalóriával és nem mozgod le.

Most döntöd el, hogy idősebb korodban utánad futnak a fiúk (vagy lányok) vagy előled, egy ilyen súlynál átlag párkapcsolatra kicsi esélyed van, szedd össze magad!

2013. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek: Lehet, hogy nyafogok, de szerintem van mire, szóval meg köszönném ha más stílusban beszélnél velem, kössz! (Y)

Utolsó: Jól van, meg próbálom.. :) a te válaszod köszönöm! :) amúgy 15 éves vagyok, fiú..

2013. aug. 12. 14:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy így utólag írom le, de ha már ötleteket adtok.. hogy mozogjak ha nincs rá lehetőség? olyan helyen élek, ahol nincsennek ilyen labdajátékok meg minden féle sport.. futás.. hát futottam, de irtóra zavar hogy csak néznek meg minden, megalázni meg nem akarom magam..
2013. aug. 12. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, akkor marad a futás, ne foglalkozz vele, hogy ki néz és ki nem. Sok területen tapasztaltam az életben: ahhoz, hogy valamit elérj, hülyét kell csinálni magadból. Idővel valahogy elfogynak a vigyorgók és egyre többen tisztelnek. Az első pár leadott kg után tanácsért mennek majd hozzád és nem gúnyolni. Gyerünk, indulás :-)
2013. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!