Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nemtudom ezt egy teljes...

Nemtudom ezt egy teljes vérvételből meg egy ekg ből meg tudja állapítani az orvos hogy semmi szervi bajom nincs?

Figyelt kérdés
Rosszul lettem ki hívtuk a mentőt ki jöttek be is vittek aztán azt mondták hogy pánik rohamom volt, azután elmentem az orvosomhoz elvittem neki azt amit a kórházban adtak papírt ő is megerősítette hogy az van...Mert azt mondta hogy hidjem el nekem semmi szervi bajom nincsen stb stb,,,
2013. aug. 11. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg tudja. De ha megnyugtat akkor keress fel egy kardiológust - magán úton pl. vagy mondd el a háziorvosnak, hogy Te így nyugodnál meg. -, aki kivizsgál (EKG, terheléses EKG, ultrahang, ABPM és Holter monitor, labor).
2013. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató választ, de már külön ekg n is voltam 12 elvezetésesen és amikor meg említettem neki hogy melkasi ultrahangot szeretnék meg hasit is akkor azt mondta hogy hidjem el nem lát a véremben semmi bajt hogy elküldjön melkasi és hasi ultrahangra :) csak be diktálja az agyam hogy van valami bajom és elkezd fájni is ott.... meg ilyenek..néha olyan furán érzem magam és a többi ...
2013. aug. 11. 19:16
 3/8 A kérdező kommentje:
nah meg hogy a vérem mindenképpen ki mutatná ha lenne valami kóros elváltozásom daganat,fertőzés,gyulladás meg ilyesmi ezt is mondta. szerinted igaz?
2013. aug. 11. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Természetesen egy mezei EKG és labor nem mutatja ki az összes betegséget (pl. agydaganat), VISZONT ha a panaszaid fulladás, szívdobogásérzés és mellkasi fájdalmak voltak, akkor az említett vizsgálatok nagyon jó eséllyel kizárják az ilyenkor szóba jövő betegségeket.


A normál gyulladásos paraméterek (pl. CRP) pedig jó eséllyel kizárnak rengeteg fertőzést és daganatot.


Fontos, hogy a vizsgálati eredményeket mindig a tünetekkel és a kórtörténettel együtt kell értékelni.


Nem írtad le a tüneteid, de ha például nem panaszkodtál kettős látásra, szédülésre, nyelészavarra és fél oldali bénulásra, akkor értelemszerűen felesleges egy koponya CT. És ehhez hasonlóan, ha valaki mondjuk köhögésre és torokfájásra panaszkodik, akkor felesleges májfunkciót csinálni.

2013. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az orvos szerint indokolatlan lenne további vizsgálatokra küldenie, akkor így is van. A rosszulléteddel kapcsolatos volt a vizsgálat, ami negatív. Ennyi.
2013. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 11. 23:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Most jelenleg is fáj a fejem hányingerem van de azt mondják hogy ez idegi alapon van, de én nem értem mért érzem ezt ha nem akarom ezt érezni...
2013. aug. 12. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:

A szomatizációs betegségeknek éppen az a lényege, hogy bár "idegi alapúak", de az illető NEM TUDJA AKARATLAGOSAN BEFOLYÁSOLNI őket.

A pánikroham se szüntethető meg akarattal, hiába pszichés alapú...

2013. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!