Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Metformin szedők, az orvos...

Metformin szedők, az orvos nekem most ezt írta fel, merthogy segíti a fogyást, nem merem beszedni, mert nem vagyok cukorbeteg, mi van ha ettől leszek épp az?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok, tényleg fogyaszt ez a tabletta, és nem gáz, hogy azt mondta, hogy szedjek belőle 2x VAGY 3x naponta egyet? (Met.1000)


És mi van ha ettől úgy beáll az inzulinháztartás, hogy majd mindig "kérni fogja" a metformint, és épp ezért leszek majd cukorbeteg, most pedig még az IR se volt egyértelmú, mert menstruáció előtt terhelésesnél a két órás érték a határon volt, utána viszont mégegyszer lett csinálva,m és akkor teljesen jó lett minden érték.


Ti beszednétek, hogy gyorsabban fogyjatok tőle?

Nekem le kellene adnom 16 kilót.



2013. aug. 3. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Te valójában a fogyástól félsz. A gyógyszert neked orvos írta föl, erre te itt kérdezed meg, hogy jó e?

Tudod a fogyásnak is vannak rizikói, akár a hízásnak is előtte. Választanod kell...

2013. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nnna pont te kellettél ide.


Én kértem, hogy írjon fel valamit, hogy gyorsabban fogyjak, vazz, hogy félnék a fogyástól, micsoda hülyeség?


Attól félek, ha beszedem, elrontja a természetes inzulinháztartást, megzavarja, és nemhogy nemsegít a fogyásban, de még cukorbetegséget is kialaakít.


Ez volt a kérdésem, szóval ha nem tudsz válaszolni, inkább ne írj semmit.

2013. aug. 3. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem értelek. Ha ennyire nem bízol az orvosban, meg abban amit felír, akkor miért mondtad neki, hogy adjon vmit, amitől gyorsabban fogysz?


Egyébként a Metformintól nem leszel cukorbeteg. A Metformin nem növeli az inzulinkiáramlást, csak érzékenyíti a sejteket az inzulinra, így a szervezetnek kevesebbet kell termelnie.


De diéta nélkül nem fogsz tőle lefogyni. Ez nem fogyasztószer.

2013. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem bízok azért, mert a metformint nem hasraütve "kettőt vagy hármat" alapon szokták felírni, és nálam semmilyen vizsgálat nem volt.

Azt sem mondhta, hogy diétázni kellene hozzá, de most mondom, hogy amióta elkezdtem fogyókűrázni, nem eszem édességet, finomított szénhidrátokat is nagyon keveset csak, sok zöldséget, gyűmölcsöt, levest szeretek enni.


Erre vagyok kíváncsi tehát, hogy kinek van vele fogyókúrás tapasztalata, és hogy nem rontja el a természetes inzulinrendszert. :-)

2013. aug. 3. 23:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, a Metformin nem rontja el.

De ha csak az orvosban nem bízol, akkor meg el lehet menni máshoz, szabad orvosválasztás van.

Ha ilyen táplálkozással nem tudsz lefogyni, akkor meg jó eséllyel igen is van vmi bajod. Vagy IR, vagy pajzsmirigy vagy akármi.

Egyáltalán milyenek lettek az inzulinértékeid?

2013. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Metformin segíti az inzulin hatékonyságát, nem leállítja. Szóval nyugi :)
2013. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezt úgy kell érteni, hogy ha beszedem a metformint, akkor a hasnyálmirigy ugyanannyi inzulint termel, mint eddig, csak éppen a termelt anyag jobb hatékonysággal dolgozik ugyanott?


DE akkor miért van, hogy a cukorbetegeknek például egyre több és több kell ebből a gyógyszerből, és végül injekciósokká válnak?


És ha ezt a 100 darabot beszedem, akkor utána is kell szedni, mindig, vagy utána le lehet állni vele szimplán?


És hogyan adagoljam, mivel azt olvastam, hogy kevéssel lehet csak kezdeni? Mondjuk 2xfelet?


Az igaz, hogy az ilyen gyógyszer szedésénél rendszeres vércukorkontroll kell? Van nekünk olyan ujjbökős mérőbigyuszunk, akkor mindig azt kell majd használnom, hogy mérjem az értékeket naponta?

2013. aug. 5. 03:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Neked csak hatékonyabb lesz a hatása. Aki cukorbetegen szedi, annak már valami baj van a hasnyálmirigyével, azért kell szednie. Neki a baj az rosszabbodik, ezért kell több gyógyszer, de neked nem.

Adagolást csak elmondta az orvos.

Nem kell vércukormérő hozzá, de kontroll vizsgálat sose árt (labor)

2013. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez azt jelenti, hogy a sejtek érzékenyebbek lesznek az inzulinra, és a szervezetnek nem kell belőle annyit termelni.

A kettes típusú cukorbetegségnek az a lényege, hogy a sejtek nem reagálnak rendesen az inzulinra, ezért a szervezetnek sokkal többet kell termelnie. Ez egy ideig megy is, de aztán a hasnyálmirigy szépen kimerül és akkor jön a szurizás.

Ha a betegek rendesen tartanák a diétát, meg szépen lefogynának, akkor sok esetben nem is alakulna ki a cukorbetegség, vagy legalábbis nem lenne szükségük inzulinra., Csak a kettes típusú cukorbetegek jórésze szarik az egészre, és ugyanúgy eszik tovább...


Még mindig nem írtad le, hogy milyenek lettek az inzulinértékeid. Nekem is az egyik doki azt mondta, hogy teljesen jó, esezmbe se jusson diétázni, a másik meg felírta a Metet, mondván, hogy IR-em van.

2013. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy dekát nem fogytam tőle, viszont folyton szédültem és rosszul voltam ettől a gyógyszertől. Állandóan ennem kellett mert úgy éreztem elájulok ha nem eszem. Szóval nekem csak rosszabb volt tőle, de én amúgy is keveset eszem, lehet ezért. (nekem nem is fogyás miatt írták fel, nincs túlsúlyom)
2013. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!