Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet helyi érzéstelenítéssel...

Lehet helyi érzéstelenítéssel végbélsipolyt műteni?

Figyelt kérdés
Végbél sipoly műtétre készülök Október 1-én, lehet kérni hogy helyi érzéstelenítéssel végezzék a műtétet, nem szeretnék sem aludni, sem deréktől lefelé érzéstelenítésben részesülni, igazság szerint félek mind kettőtől! Még annyi kérdeznék, hogy most fakadt ki, futni tudok attól, és egy kicsit sportolni? És még egy kérdés, a házi orvosom írt fel rá egy kúpot amit napi 2-szer kell használnom, állandóan olyan mintha wc-re kell mennem, és nagyon enyhe hasi fájdalmam van, tehát olyan mint amikor érzi az ember hogy irány a wc-re. Ez a tünet a sipolytól van, vagy a kúptól, vagy semmi köze hozzá?

2013. aug. 13. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,h kibírnád helyi érzéstelenítésben. A sipoly egy olyan elváltozás,amikor két üreges szerv,v. egy üreges szerv és a külvilág között összeköttetés jön létre. Ilyen műtétkor a sipolyt olyan "mélyen" kell ellátni,ami helyi érzéstelenítésben nemigen lehetséges. A furcsa érzésed inkább a sipolytól van és nem a kúptól.
2013. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nekem már 10 éves koromtól van tályogom, illetve sipolyom, egyszer már műtötték is, de akkor helyi érzéstelenítéssel, és csak egy pár naptól van enyhe hasi fájdalmam, eddig nem volt ilyesmi érzésem! És csak most foglalkozom vele, minden évben kijött egyszer vagy kétszer, 24 éves vagyok, tehát 14 éve van sipolyom, és eddig nem érdekelt, nem is vettem sokszor észre hogy ott van, csak akkor mikor kifakadt, mostanában érdekel, már most rendszeresen tisztítom, főleg minden széklet ürítés után!
2013. aug. 13. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet bár nekem a végbél felett volt a sipoly és kértem hogy helyi érzéstelenítéssel műtsenek inkább elviselem de amikor elzsibbad a fél tested az sokkal szörnyűbb bár így meg kb éreztem mindent konkrétan könnyeztem és kaptam vagy 20 szurit mire kész lett de megérte mer nem kellett bent maradni a korházba sztem ha kemény vagy kibírod.
2015. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!