Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS reflux stressz betegség?

SOS reflux stressz betegség?

Figyelt kérdés
szorongos tipus vagyok, savlekötö semmit se használ, mit tegyek szerintetek

2013. aug. 20. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Étrendváltozás, kerülni a savtermelő ételeket és italokat. Fekvéskor úgy feküdni, hogy fej meg legyen emelve.

Illetve a gasztroenterológus szakember meg pláne segíteni tud!

2013. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó akkor elmondom, nem eszek savasat, csak vizet iszok, napi 80mg pantoprazolt szedek, és semmi...holnap megyek iratni másik gyógysszert hátha jobban fog hatni....
2013. aug. 20. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:

És milyen orvoshoz mész?

Háziorvos vagy gasztroenterológus?

Mert nem mindegy.

2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
gastroenterológus mivel másabbb??? voltam már nála, kérdezte van e gyomorégésem mondtam nincs, aztmondta akkor nincs refluxom de miértne lehetne ??? a reflux nem arról szól hogy ég az embernek a gyomra, basszus akinek sok annak talán ég. de nekem a nyelőcsövem, torkom izgatja valami és gégészeten is refluxot mondtak,mivel más nem nagyon okozhatja tükrözésem volt két éve akkor semmit se találtak, a gyomrom fájt nagyon azóta a gyomromat felváltotta a torkom. tehát érdekes....házirovossal iratok fel másikat mindenkinek más válik be. mit kezd velem a gastroenterológus??? mondd már meg az is olyan hülye mint a segg, én se vagyok orvos, biztos nálam okosabb és több mindent tud, de ahány orvos annyi féle diagnózis, akkor hogy is van ez???
2013. aug. 20. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

A gasztroenterológus szakorvos, ennek a szaknak az orvosa, amilyen problémád van, míg a háziorvos meg nem.

Azért nem mindegy.

A másik, hogy nekem gasztroenterológus állapította meg a refluxot, kaptam rá gyógyszert és amióta szedem, tünetmentes vagyok teljes mértékben.

2013. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem csak gastroenterológus tudja megállapitai a refluxot ..... ugyanugy a háziorvos is, sőőt elmondanám neked hogy sokaknak a gyomotürközés negativ lesz, mégis van reflux betegségük. na mindegy. kössz
2013. aug. 20. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Helló. Sok éve nálam is refluxot állapítottak meg. Amúgy nálam is nehezen diagnosztizálták. A háziorvos nem tudta mi ez, mondtak mindent, pl. egy gasztroenterológus hörghurutot. Volt anno gyomortükrözésem is, és egyébként a harmadik gasztroenterológus mondta meg hogy ez reflux, és ő írt fel gyógyszert is, amit tünetmentessé tett. Amit ezzel mondani akarok, hogy tényleg NEM UGYANAZ a háziorvos és a gasztroenterológus, és mint minden szakmában itt is van jó és kevésbé jó szakember. Menj el másik gasztroenterológushoz. Aki engem végül helyesen diagnosztizált az Dr. Schuller János volt, akkor a Medicovernél dolgozott. Min. 6 éve nem szedek gyógyszert és tünetmentes vagyok. És igen, azt hiszem a betegségnek van köze a stresszhez, de nem tisztán stresszbetegség. Érdemes kerülni a csersavas/savas/fűszeres dolgokat.
2013. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt tükrözésem és mivel nem találtak semmi más betegségre utaló tünetet, ezért diagnosztizálták a tünetek alapján a refluxot és kaptam rá gyógyszert és azóta nincs gond!

Ha ennyire okosabbnak gondolod magad egy szakorvosnál, akkor felesleges elmenned, szenvedj tovább!

2013. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen okosabbnak gondolom magam, mert voltam gyomortükrözésen és nem találtak semmit :) a gastroenterolgus szerint nem reflux okozza a mellkasi szúrásomat, atorkomban érzett dolgot, hogy valami izgatja, rekedt vagyok sokat csuklok. a háziorvos szerint reflux, a gégészeten azt mondták reflux, méghozzá atipusos, nemtudom kinek higyjek, szedtem proton pumpa gátlót nem használt, most apo famotidint kaptam, remélem seggit, nekem aztmondták streszbetegség, mert én pl semmi savasat nem eszek meg füszereset se, nem is kávézok meg semmi. szóval...:) én inkább a stresszt próbálom máshogy feldolgozni
2013. aug. 24. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta sikerült valamit elérni?
2014. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!