Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet végbélrák?

Ez lehet végbélrák?

Figyelt kérdés

Nagyon kivagyok és nem tudom, mit csináljak...

Hipochonder vagyok és szorongós/stresszelős/pánikolós, emiatt ma kezdtem el pszichológushoz járni. Már megjártam a hipochonderségem miatt a mellkas röntgent, EKG-t, labort/vérképet, szívultrahangot, koponya MR-t és gyomortükrözést is, mert mindenhol éreztem vmi nem odaillőt, akár napokig, de természetesen minden leletem negatív lett...

A gyomortükrözés tette be nekem a kaput, akkor éreztem, hogy én ezt már nem csinálom tovább, nem fogok több vizsgálaton részt venni mert torkig vagyok. Viszont most nagyon félek egy új "tünettől", amit a google-ba beírva természetesen a végbélrákot kaptam diagnózisként... A tünetem az, hogy székelési ingerem van, olyan mintha székelnem kéne, ilyen fura érzésem van végbél tájékon. Mikor wc-zek, a székletem normális, meg van minden nap a napi egy székletem, ahogy mindig, és semmi vért meg semmi ilyesmit nem találok benne, meg a hasam se fáj, nem vagyok felpuffadva. Próbálok nem figyelni erre a kellemetlen érzésre, reggel pl ébredés után ma abszolút nem éreztem, napközbe néha jött rám, meg most is érzem. Nem akarok már több vizsgálatra menni, totál kész vagyok emiatt is lelkileg... Kérlek, segítsetek...


21/L



2013. aug. 27. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha senki sem asszisztál a hipochondiádhoz...:)

A pszichomókushoz járj inkább serényen.

2013. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a hipochonderségből kéne kigyógyulnod. saját magadnak csinálod ezzel a feszkót, hogy beképzelsz dolgokat.
2013. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

már mindenki csak a szemét forgatja, ha mondom, hogy éppen mi bajom van, és félek, hogy az lesz velem, mint a fiúval, aki farkast kiáltott...

igen, a pszichológushoz fogok járni serényen, csak annyira elegem van, hogy hetek óta nincs olyan napom, mikor épp ne éreznék valami furcsát...

2013. aug. 27. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az!

Egyszer a páromat vizsgáltak annak a gyanújával.

Hol volt, hol nem volt, hol hasmenése volt, hol szekrekedese és ez adott gyanút, de kiderül hal Istennek hogy más baja van és ma teljesen jol van.

2013. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

örülök neki, hogy rendben van a párod :)

amúgy mókás, mert anno itt gyakorikérdésen kérdeztem valamit még valamilyen más betegséggel kapcsolatban, és valaki írta, hogy hát igen, a hipochondria miatt a következő tünetem lehet a gyomorfájdalom -> gyomorrák lesz, ami miatt meg gyomortükrözést fogok kérni stb. stb.

és basszus így lett... pedig akkor még nem volt panaszom a gyomromra, az csak utána jött.

majd anyám viccelődött azzal, hogy jaj már mindent kivizsgáltak rajtam, csak a..."végbélnyílásomat" (csak ő kicsit nyersebben fogalmazott xD) nem, és nesze, most valamivel később amiatt idegeskedem...

2013. aug. 27. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!