Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok és elvileg,...

Cukorbeteg vagyok és elvileg, ha ehetek órán, kimehetek óráról és, ha tesióra előtt alacsony akkor nem kell tesiznem. A tanárok azt hiszik hazudok ilyenkor lehet orvostól valami papírt kérni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
orvostól lehet papírt kérni,
2013. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Cukorbeteg vagyok, és soha nem ettem órán, pedig 18 évet ültem iskolapadban.

az, hogy érzem, esetleg alacsony, bekapok egy szőlőcukrot, az nem evés.

Tesióra meg kell, a mozgás baromi fontos egy cukorbetegnek. Ha alacsony, egyél óra előtt és jónapot.

2013. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kössz! Jó, hogy neked sose volt még bajod. 1éve vagyok cukorbeteg.
2013. szept. 22. 10:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 4 éves korom óta inzulinos cukorbeteg vagyok. Szerintem ez nem a hazudozós kategória, ha valaki cukros, azt észre lehet venni (nyilván egy egészséges ember nem fogja lőni magát inzulinnal/ujjbegyszúróval, hogy jól átverje a tanárokat). Nem is beszélve arról, hogy a tanároknak erről kötelező is tudniuk, hiszen ez egy komoly odafigyelést igénylő betegség. Igazából nem is értem, hogy gondolhatják, hogy hazudsz, elvileg tudniuk kellene a betegségedről.
2013. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én két éves korom óta, most vagyok 36. És nem arról van szó, előző, hogy tud-e róla a tanár, hanem hogy feljogosítja-e a betegség arra, hogy kivételezzenek vele. MErt hiába van papírja róla, bizonyítsa be tesióra előtt, hogy ő most azért nem tornászik, mert alacsony volt a cukorja (amin pillanatok alatt lehet segíteni) vagy csak nincs kedve hozzá. Megértem a tanárokat.
2013. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az előttünk tesiző osztály a 10perces szünetből 10percig öltöznek. Minket meg sürget a tanár. Nem hogy enni, de még cukrot sincs időm mérni. Csak annyit kértem tőle, hogy pár percre hagy menjek ki az öltözőbe, ha másokat kitud engedni a wc-re gondoltam ez se gond. Amíg a fiúk játszanak addig mi ülünk igazán mindegy lenne, hogy 2percig hol ülök. Az egész tanárikar tud róla, inzulinpumpát használok. Ha nem hiszi meg jöjjön utánam.
2013. szept. 22. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Én amikor elmondtam a tanároknak a szituációt, önként ajánlották fel hogy szóljak bármikor, csináljak amit akarok. Kb kétszer ettem, egyszer mentem ki ételért.


Ha te nem tudod egy szünetben elmondani a tanerőnek hogy mi a helyzet, szólj édesanyádnak. Nyilván mindenkinek jobb lenne ha ájuláskor nem vizet, támolygáskor nem másnaposság elleni tablettát hoznak neked.

2013. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tanárok nagy része szerintem azt se tudja, hogy mit kell csinálni, ha a bajom van. Nem akartam, hogy a szüleim szaladgáljanak miattam a suliba, dolgoznak. Nem szoktam az iskolába vergődni vagy valami még se hisz nekem senki. Pár éve olyan is volt, hogy osztály kiránduláson egy gyerektől ellopták az inzulint viccből végül taxival mentek kórházba, mert már majd nem bekómált. Semmit se vesznek komolyan.
2013. szept. 22. 11:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez így már érthetőbb. Akkor elég szemétség a tanártól, meg felelőtlenség is, mert neked KELL vércukrot mérned tesi előtt, ez nem egy választható dolog, hogy vagy megméred, vagy nem, hanem kötelező, mivel életveszélyes állapotba kerülhetsz, ha rosszul leszel. Elég ostoba tanár az, aki ezt nem érti meg. Sürgősen szólj anyukádnak, hogy beszéljen azzal a tanárral!
2013. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor gyilkossági kísérletért kell pert indítani...
2013. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!