Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Cola a vesét vagy a májat...

A Cola a vesét vagy a májat károsítja főleg?

Figyelt kérdés
Szóval melyikre megy rá rendesen,én úgy tudom hogy a vesét.

2013. szept. 26. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
A kóla csak cukros víz... Nemigazán tudsz belőle annyit meginni, hogy igazán nagy bajod legyen belőle.
2013. szept. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

A kóla mindent károsít. Csontokból vonja ki a kálciumot = fogak romlanak, csontritkulás...

De ki lehet próbálni: ha van gyereked a tejfogat ami kiesett tedd bele kólába (én megcsináltam). 2 nap múlva a fog fele hiányzott!

2013. szept. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A kóla mindent károsít, időnként jelennek meg ilyen jellegű cikkek, csak nem igazán publikus, ugyanis ezek a tanulmányok a profitot károsítják!
2013. szept. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

+immunrendszer, idegrendszer stb...


Ha aszpartam van benne akkor meg ne tudd meg!

2013. szept. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

én volt amikor húzóra megittam másfél liter colát,(de pepsi volt,mert a cocát ki nem állhatom), és még utána a maradék fél litert, de semmi bajom nem volt, csak büffögtem vagy órákig.

fociedzés végén nagyon jól esett.

és akkoriban minden edzés végén lement 1-2 liter cola, semmi bajom nem volt.

2013. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
# 2 Ha beteszed egy szénsavas cukros vízbe ugyanez történik, unalmas, hogy mindig ugyanazokat a városi legendákat húzzátok elő. El se tudjátok képzelni milyen élelmiszer ipari ellenőrzéseken esik át egy termék, hogy kikerüljön a polcokra, mert nem dolgoztok ebbe az iparba. Most jöhettek a profitvadász háttérhatalommal, aki lezsírozza ezt, ezzel nem tudok mit kezdeni... Nem tart senkinek se pisztolyt a fejéhez senki, hogy 8 liter cukros kólát megigyon egy nap, vagy vörös húst egyen minden nap, aztán meg kikerül egy ilyen ember a címlapokra, hogy meghalt egyből jönnek az okosok. Ha egyszer-egyszer iszol egy kólát, nem halsz bele.
2013. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os. Ha jól látom én sem azt írtam, hogy havonta, negyedévente egy pohár kóla és mehetsz a temetőbe.

De ami tény, az tény. Roncsol, károsít. Ezt elvitatni nem nagyon lehet!

2013. okt. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És ha egyszer megiszol egy fél liter kólát, légyszi írd már le, hogy mi roncsolódik vagy károsodik benned? Ahhoz sokkal jelentősebb menyiséget kell inni. Van az a mondás, hogy mindent mértékkel...
2013. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nem 1 alkalomról van szó. Ha valaki azt mondja, hogy az alkohol, vagy a cigi káros, nem állok le vitatkozni, hogy "1 slukk cigitől semmi bajod sem lesz". Az átlagfogyasztást vizsgálva igenis káros a kóla fogyasztás.

Ultramagas cukortartalom, ami meglöki a vércukorszintet, hosszútávon inzulin rezisztanciát okoz.

Egy szövettanásztól idézek: a kólában lévő savakat használják bizonyos preparátumok fixálásához.

2013. okt. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak az a bajom a kólával, hogy koffeint tartalmaz, nem tudok tőle aludni. és ez is, mint minden cukros üdítő nagyon hizlal.

De azt gondolom, hogyha csemege uborka mellé dobunk be egy (tej)fogat, az is szét fogja marni, pedig nagyon is jó az sertéspörkölt-nokedli mellé.

Én azt gondolom: a vesének jó, ha sokat iszunk, a májnak ez nem nagyon árt. Inkább a foszforsav, ami lebontja a csontokat, ez gyerekeknél nem túl előnyös, de ez is érvényes más szénsavas üdítőre is. Szerintem, ha választanod kell, hogy cigi, pia vagy kóla, akkor az utolsó, de max. reggel egyet, mert nem fogsz tőle aludni. (de az Ice Teától sem).

2013. nov. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!