Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha túl sok distonocalmot,...

Ha túl sok distonocalmot, vagy egyébb nyugtatót veszek be leállhat a szívem?

Figyelt kérdés
nyugtatókat kell szedjek,és szeretném tudni,hogy mennyi idő után kerülhetek,vagy egyáltalán kerülhetek-e életveszélybe

2013. okt. 27. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy szeded, ahogy elő van írva nem lehet bajod. Nyilván tolerancia kialakul hosszútávú szedés során, tehát egyre több gyógyszerre lesz szükséged ugyanazon hatás eléréséhez. A túladagolás már más téma. A legtöbb nyugtató a nyúltvelői légzőközpontot is gátolja, szóval nagyobb mennyiségnél légzésleállás is felléphet, ehhez viszont jóval meg kell haladni az előírt dózist. - Üdv! dr. Nagy Ferenc gyógyszerész
2013. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
Igaza van az előző hozzászólónak, mivel nagyon könnyű a hozzászokási lehetőség, így egyre nagyobb dózis szükséges ahhoz, hogy ugyanazt a hatást érd el, mint korábban a kevesebbel. Nekem eleinte a 0,5 mg-os Xanaxból vagy Frontinból elég volt 2 szem, hogy már azt érezzem, hogy mindjárt elalszok, olyan álmatagság lett úrrá rajtam. Most már kell a 4-5 szem, hogy bealudjak tőle. De ez változó, mert hónapokig van, hogy nem is szedem, és olyankor visszaállok, gondolom mert kiürül teljesen a szervezetemből. És olyankor újra elég a kevesebb adag. De mint egy ördögi kör, utána ismételten egyre több kell, hogy hasson. Amit tudok mondani neked, hogy egyszer, amikor nagyon magam alatt voltam (persze nem szándékosan csináltam) jó pár szem 0,5 mg-os nyugtatót vettem be, először emlékszem 6 szemet, aztán még ittam is rá likőrfélét, végül megint vettem be nyugtatót, (akkor már annyira hozzá voltam szokva az alprazolamhoz, hogy már az 1-2 szem semmilyen hatással nem volt rám) aztán megint ittam rá 1-2 felest, végül ájulással végződött a dolog. Hogy mi történt, mi nem történt, nem tudom, mivel teljes képkiesés volt akkor, csak az elmondottak alapján tudom, hogy mentőt hívtak és kórházba szállítottak, szerencsére gyomormosásra nem volt szükség, csak valami fekete löttyöt itattak meg velem, végül saját felelősségemre távoztam. Szóval ha akkor nem vesznek észre időben, ki tudja, lehet végződhetett volna rosszabbul is a dolog. Így megúsztam konkrét 2 teljes nap kieséssel, nem is emlékeztem semmire, mi történt velem. Arra sem tudtam választ adni, mennyi nyugtatót vettem be, de nem keveset, csak mivel már le voltam nyugodva az első kör jó pár szem után, s még nem éreztem semmit, így egyre csak kapdostam tovább pár óra elteltével, hogy végre hasson már valamit. Aztán ott volt ráadásnak még az ital is. Ki tudja, lehet nem lennék már ma itt, ha nem vesznek időben észre. Szóval nem gyerekjáték. De mindenkinek más a tűrésküszöbe. Mindenesetre alkohollal soha ne keverd, mert felerősítik egymás hatását!! És a vérnyomásodat akár a halálba is süllyeszthetik. Óvatosan kell bánni ezekkel a cuccokkal, de ha egyszer a rabjává váltál, nehéz lesz ellenállni neki. De még mindig azt mondom, hogy jobb megoldás azoknak, akiknek problémáik vannak, s ilyen formában akarnak enyhíteni rajtuk, mint a drogokhoz nyúlni. De persze ezt is ésszel kell csinálni!
2013. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!