Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziások! Akiknek nem a...

Ravel kérdése:

Epilepsziások! Akiknek nem a 'tényleges roham' a fő bajuk, hogy viselik az egyéb tüneteket? /többi lent/

Figyelt kérdés

Gondolok itt a migrénre, fényérzékenységre és arra a kába állapotra, lassabb reakcióidőre.

7 évig szedtem convulexet. Egy rohamom volt, (ezután kaptam a gyógyszert), ezt leszámítva még egy ájulásom (rángás nem volt, de nem emlékeztem, hogy mi történt velem szóval nem sima ájulás). Egy éve az orvos leszedett a gyógyszerről. Utána kb egy hónapra volt egyik napról a másikra 15 fokos hőmérséklet különbség ekkor nagyon erős migrénem lett (korábban még nem volt). Aztán 7 hónapig semmi bajom nem volt. Két hónapja megint elkapott a migrén, azóta különösen érzékeny vagyok a fényre, azóta rossz a közérzetem sokszor fáj a fejem és olyan tompának érzem a fejem és néha a jobb oldalamat is (végtagok), de mozgatni tudok mindent rendesen.

Kérdéseim:

- Akiknél szintén leállították a gyógyszert tapasztalt-e hasonlót? Ha igen volt-e rá valami megoldás vagy visszaállították az eredeti gyógyszerét?

- Megoldás lehet-e a gyógyszer visszaállítása, ha ájulással&rángással járó rohamaim nincsenek 'csak' a fent felsoroltak? /ezt minden epilepsziástól kérdezném, ti hogy gondoljátok?/

- A migrén mindenképpen kötődik az epilepsziához? Egyáltalán lehet-e arról beszélni, hogy egy volt epilepsziásnál/epilepsziásnál valami betegséget ami az agyhoz kapcsolódik külön kezeljenek, vagy itt már minden összefügg?

Epilepsziások véleményét várom, és kérlek 'az orvost kéne megkérdezni' válaszoktól kíméljetek mert épp folyamatban van az orvosváltásom. Tudom, hogy szakemberrel kéne megbeszélni ezeket, de addig míg nem találok új orvost szeretnék pár véleményt olvasni! Előre is köszönöm aki elolvassa és válaszol.



2013. okt. 27. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Anyukámnál állapítottak meg epilepsziát.

Kezdetben kéthavonta, havonta voltak néhány percig tartó furcsa tünetei: mosolygott, mozgott a szája, nézett mereven, de szerintem semmit nem látott, s válaszolt a kérdésekre, de nem odaillő dolgokat. Aztán sűrűsödtek ezek a jelenségek, végül már hetente, vagy akár egy héten többször is. A háziorvos azt mondta, kezdődő érelmeszesedés, de én sejtettem, hogy nem az. Elvittem ideggyógyászhoz: fogja meg a jobb kezével az orrát, menjen előre tartott kézzel egyenesen...Meguntam, elvittem a klinikára. Ott kütyükkel megállapították, hogy rejtett epilepsziája van. Gyógyszert kapott, de az orvos ráparancsolt, hogy egy napot ki ne hagyjon. Nem is jött többet elő. Egyszer a belgyógyász viszont letiltotta a gyógyszert, mert szerinte a vérsejtekkel tesz valamit. Akkor éjjel majdnem meghalt anyukám, kimeredt a szeme, megmerevedett a keze, lába. Szóval amit a szakorvos fontosnak lát, azt be kell tartani! A belgyógyász nem ért a sebészethez, és fordítva, és több kárt okoznak, mint hasznot hajtanak.

A te tüneteid a férjemnél jelentkeztek. Főleg ha a multinál voltunk, talán a neonfénytől, rájött a szemére egy vibrálás, ilyenkor leállt a kocsivezetéssel is, 10-15 perc után helyrejött. És gyakran kísérte fejfájás. Kaptt rá gyógyszert, azóta a fejfájás is, ez a szemkáprázás is teljesen elmaradt. Nála nem epilepsziának mondták, hanem migrénnek.

2013. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen, azt be kell tartani amit az orvos mond és én ezt be is tartottam/tartom. A problémámat ideiglenesen azért itt próbálom kivesézni, mert az orvosom nem igazán törődik azzal amit mondok. Úgy veszem észre ő letudta ennyivel, hogy vagy kell gyógyszer vagy nem. A migrénemre kapásból rávágta, hogy annak semmi köze az epilepsziához. Ezeket az orrérintős, ugrálós, csukott szemmel menős vizsgálatokat minden alkalommal elvézi de semmi több. Tudom, hogy nehéz helyzetben van az egészségügy de szerintem azért túlzás az, hogy a 8 év alatt 2 vérvételem volt (gyógyszerszint), 2 eeg, (ami nem mutatott semmit a gyógyszerelhagyás után). Egyszer sem küldött tovább MRI vizsgálatra. Már régóta gyűltek ellene az érveim, de most elégeltem meg, mert tényleg úgy néz ki, hogy őt az epilepszia csak addig érdekli, hogy vagy ad gyógyszert rá vagy nem, a panaszaimra meg élből rávágja, hogy ez nem ide tartozik.

Azt megtudnád mondani, hogy a rejtett epilepszia milyen vizsgálat alapján derült ki anyukádnál?

A fényérzékenységem nem jár szemvibrálással, annyiban nyilvánul meg, hogy amikor erős napfény vagy visszatükröződő fényt látok megfájdul tőle a fejem.

A migrénem külön jelentkezik, az erős fényérzékenységemet a második óta tapasztalom.

A kábaságom úgy nyilvánul meg, hogy lelassulok, de tudok mozogni illetve beszélni csak a fejemet olyankor tompának, lassúnak érzem.

2013. okt. 27. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:

A klinikán különböző gépekkel, fejre csatolt szerkentyűkkel állapította meg az orvos a rejtett epilepsziát. Rémesen megviselte anyukámat egy ilyen roham. Bár csak 10-15 percig tartott, és nem rángatózott, de olyan fáradt volt utána. Nem is emlékezett semmire.

Én is azt állapítottam meg, ha az ember nem követeli ki a vizsgálatokat, akkor a háziorvos nem nagyon kezdeményez. Tudja, hogy magas a vérnyomásom, de soha nem méri, ha én nem kérek magamnak laborvizsgálatot, akkor eszébe sem jut éveken át.A férjem is mondta már, keressünk más orvost, de szerintem mindegyik egyforma. Egyik a túlterheltség miatt, másik a fásultság miatt.

2013. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor eeg-n lehetett anyukád.

Nálam ez a rossz közérzet, kábaság mostanában állandó nem roham szerű - ezért sem tudom, hogy mi lehet, mert az itteni epilepsziával kapcsolatos kérdéseket és kommenteket már végigolvastam és anyukádéhoz hasonló 'távolléteket' említettek mások is, csak mivel nálam nem ez áll fenn ezért nem tudom, hogy akkor most ennek az epilepsziához lehet köze vagy sem.

Én az epilepszia orvosomat szeretném lecserélni mert ő az akiről írtam, hogy nem túl segítőkész.

Igaz, hogy az orvostársadalom is felhígult, de azt azért nem mondom, hogy nincs jó orvos.

És amíg ezen a szakterületen nem találok másikat addig is várom a további véleményeket/tapasztalatokat más epilepsziásoktól. :)

2013. okt. 27. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 39 éves vagyok 15 éves korom óta epilepsziás vagyok . Nekem is nagyon sokat fáj a fejem és a közérzetem is sokszor rossz .Nekem egy ciszta van a fejembe ami okozza de mivel nem túlzottan sok volt a rohamom ezért nem kelett műteni és hálistennek nem növekszik. Nem szabad idegeskedni , tudom könnyű ezt mondani de sokat tapasztaltam magamon .egy ideig nem bíztam a gyógy teákba de használnak. [link] . Természetesen ezekről is kérdezd meg majd az orvost . Nekem a pánik roham is okozta régena rosszulétet, ezért már meg tanultam nem idegeskedni egy picit sem kb. 6-7 éve nem voltam rosszul .Remélem tudtam valamivel segíteni
2013. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott valami . Nekem mikor meg állapították mondták hogy tartózkodjak a discotól s főkép ott a villogó fényekre gondoltak a hangos zenére. Pld. maszírozó gépet és ijesmiket nem is használtam soha ez miatt .Kávé nem túlzottan ajánlatos napi 1-2 az elmegy , alkoholt az esetleg szilveszterkor, cigaretta sem hasznos . Citromfű teát azt tudnám ajánlani. Migrén akkor is kialakulhat ha vércukor szín leesik ezért akkor egyél egy pár falatot. Van hogy valami étel is kiváltója lehet ezt meg lehet figyelni is pld. a csokoládé is ilyen nálam. Remélem segítettem ha valami kérdésed lenne akkor kérdezz nyugottan. Nekem ezek a tapasztalataim
2013. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is, hogy válaszoltál!

Igen, a tiltólistás dolgokról tájékoztattak, nem iszom alkoholt se kávét, nem dohányzom és a villogó fényeket és a hangos zenét is kerülöm - nem járok bulizni.

Azt tudom, hogy a migrénnek sok kiváltója lehet csak azon gondolkodom, hogy egy olyan embernél aki epilepsziás volt/epilepsziás ezt a kérdést kezelik-e külön vagy mivel ez is az agyat érinti...

Az idegeskedést azt hiszem még teljesen nem sikerült leszűkítenem, mivel elég rosszul érzem magam mostanában azért feszült is vagyok szerintem.

Annyi kérdésem lenne még, hogy te szedsz még epilepsziára gyógyszert? /ez nem volt egyértelmű számomra/

Ha minden jól megy, nemsokára megvizsgál egy neurológus, de addig is, minden hozzászólást továbbra is várok.

2013. okt. 28. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én orvosom szerint össze füghet a migrén a betegségemmel de mivel egy ciszta van a fejembe ez nálam még plussz tényező. Ha sokat alszom akkor is migrénnel kelek szeretek sokáig aludni de ha át lépem hétvégén a fél nyolcat vagy sokáig tévézem akkor már rögtön fáj.Igen még szedek gyógyszert . Trileptált az állandóan kell azt nem szabad abba hagynom . Van egy olyan hogy keppra , ezt a doktornő azt mondta már nem kellene de mivel tudja hogy pánik rohamjaim is voltak régebbe( ez nálam olyan hogy rosszullétet tudok produkálni , szóval annyira félek hogy nehogy rosszul legyek és pont ez okozza)r azt mondta majd még meg beszéljük , biztonságba érzem így magam.Nyugtatásként pedig jó a citromfű tea.
2013. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A migrént a neurológus állapította meg egy hosszú lista volt kérdésekkel azt kelett kitölteni és ő ebből tanúságokat vont le. Pld. meddig alszom , meddig tévézek , mikor kelek , stb.
2013. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ.
2013. okt. 29. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!