Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alabbi eredmenyek mar...

Az alabbi eredmenyek mar pajzsmirigy alulmukodesre utalhatnak? T3-3.63, T4-1. 08, A TSH szint valtozik: 3.14,4,68,2.297,3,87,3,785. Tunetem a hajhullas, rossz kozerzet. Hizas nem jelentkezi. Lehet koze a tuneteimnek a fenti eredmenyekhez?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, lehet. Egy anti TPO-t néznének még a véredben (az autoimmun faktor, ha az magas, akkor sajnos megvan a szervezetedben az autoimmun betegség), az jó lenne, mert hiába viszonylag normális a TSH értéked, attól még a T4 nagyon alacsony, ami kezdődő autoimmun pajzsmirigy alulműködésre utal. Úgy tudom, hogy a teherbeeséskor a T4 értéke is nagyon fontos, és nem csak a TSH-é. Ha babát nem akartok, egyelőre talán nem kell hormonpótlást kapnod, de mindenképpen kérdezd meg az endokrinológust.
2013. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Koszonom a valaszodat! Neztek ATPO-t, 5,00 U/mL az eredmeny. Az gondolom jo?

A T4-es 1,08-as erteket miert gondolod alacsonynak? Nekem a papiron az all, h 0,7 es 1,8 kozott kell lennie.

2013. nov. 7. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, elnéztem, az fT4-re gondoltam, annak kell 13-20 körül lennie. Viszont az fT4 a fontosabb mérő, és nem a T4, nekem legalábbis ezt mondta a dokim. Ha a tartományban van, akkor viszont szerintem biztosan nem fogsz még kapni gyógyszert a pajzsmirigyedre. Jók az értékeid, azt megkérdezheted, hogy szelént, vagy jódot nem kell-e szedned, a pajzsmirigyműködés támogatása végett, ártani nem árt. Sőt vannak külön a pajzsmirigyre kifejlesztett multivitaminok. Szerencsés vagy, hogy nem autoimmun gyulladásod van :), sajnos nekem igen! :S
2013. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazabol az 'aggasztott', hogy a TSH ertekem magasabb neha, ingadozik, es paran mondtak, h ok mar ilyen TSH-ra mint pl a 4,68 mar reg kaptak gyogyszert. Nagyon hullik a hajam, es probalok rajonni miert, ha mar az orvosok feladtak. Jobbulast kivanok Neked!
2013. nov. 7. 10:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Megneztem meg egyszer, es helyesen irva az FT4 volt nalam 1.08. Viszont! Ez az ertek ng/dl-ben van megadva a papiromon, amit neten neztem magasabb tartomany (es amit sztem te is mondasz) pedig ng/l-re vonatkozik. Akkor ez viszont igy nem annyira gaz sztem.
2013. nov. 7. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, akkor oké! :) És remélem hamarosan beáll a TSH értékem a jó tartományba.
2013. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!