Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyszerre 3 db Rubophen...

Egyszerre 3 db Rubophen tabletta bevétele? (Lent)

Figyelt kérdés
Ha semmi bajom nincs, nem fáj semmim, (ne kérdezzétek meg, hogy akkor minek beszedni) akkor ha 3 db Rubophen-t veszek be, akkor milyen bajaim lehetnek? Ugye bár 500g/db... Akkor 1500g/3db... Olvastam, hogy túladagolásnál szédülés, sápadtság, később májbetegség jelentkezik. Akkor mi lesz ha EGYSZERRE 3-at veszek be? /Bocsánat az ilyen fogalmazásért, nem tudom, hogy kérdezzem :S / 14/L

2013. nov. 2. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tenném. A paracetamollal átkozottul könnyű kicsinálni a májadat. A túladagolásba bele is halhatsz, vagy örökre (vagy a májátültetésig) jó kis májbetegséggel élhetsz. Ugyanez fennáll, ha eddig még ki nem derült májbetegséged van, akár sokkal kisebb adagokkal is.


A napi maxhoz egész közel van az írt adag, és félreértés ne essék: IGEN, a napi elosztást is figyelembe kellene venni, mert az egyszerre bevett gyógyszer ugyanúgy extra terhelést jelent a májra. Az nem valószínű, hogy egyszeri ilyen adagtól igazán komoly baja lenne a májadnak, de az biztos, hogy nem jó neki.


Honnan jutott ez a hülyeség az eszedbe, hogy komoly ok nélkül bevegyél 3db Rubophent...?

2013. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ha semmi bajom nincs, nem fáj semmim, (ne kérdezzétek meg, hogy akkor minek beszedni) ": akkor ne így kezd a mondandódat, mert ezzel direkt ráirányítod a figyelmet arra hogy mindenki megkérdezze. Ezt azok írják így , akik mégis csak azt akarják, hogy megkérdezzék, így csikarják ki másoktól a figyelmet. Viszont egyenesben nem merik felvállalni magukat.

Egyébként a tabletták 500 mg-t tartalmaznak , nem grammot.

Ezzel nem lesz bajod csak ha rendszeresen csinálod, heteken át.

2013. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az lényegtelen, hogy miért...Nincs semmi májbetegségem, vagyis nem tudok róla... Bevettem egyszerre 2 rubophent, rá 2-3 perccel még egyet ... :S Mi bajom lehet tőle??
2013. nov. 2. 16:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Mg* Bocsi. Amúgy nem azért írtam, hogy kérdezzék meg..!!
2013. nov. 2. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
A májad tönkreteszi.
2013. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, figyi ha direkt ártani akarsz magadnak, akkor ahhoz legyen annyi gerinced, hogy ne csinálj magadnak nézőközönséget. Mert azt látjuk, hogy most elérted, hogy 2-3 ember figyel rád emiatt a hülye kérdés miatt, és kiírhattad, hogy mégis bevetted, a tanácsok dacára. Gratulálunk ehhez a nagy teljesítményhez! Fordulj pszichológushoz, ha ilyen hülye vagy.
2013. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jo az. xd nkm semi nezokozonseg nem kell !!!!!! kerdeztem walamit anyi.
2013. nov. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!